Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma a gázkazán...

Mi lehet a probléma a gázkazánnal?

Figyelt kérdés
Ki is lett savazva, szakember többször is megnézte már, valamit mindig csinált rajta, de soha nem lett érezhetően jobb. Zuhanyzásnál tapasztaljuk mindig, hogy hideg a víz, a langyosig már csak nyáron jutunk el (Persze lehet, hogy ezt is csak úgy érezzük). Minden tekerentyű maxra van állítva, fűteni jól fűt a gép. De zuhanyzásnál nem jó. Mikor már fűtött állapotában van, eresztve lenne a melegvíz, akkor a kazán hőmérője 60 fok fele jár, a nyomás pedig 1 bar-nál. Ha a víz kb maximális nyomáson jön a melegre állítva, akkor hideg víz jön. Próbálkozunk a nyomás csökkentésével, épp csak annyira engedjük, hogy bekapcsoljon és melegítse a vizet, na ilyenkor talán nyáron el szoktuk érni a langyost. De ez így nem pálya, a szenzora is alkalmas az idegesítő dologra, hogy ilyenkor kis nyomáson sokszor úgy érzi, hogy már elég meleg (korántsem az), és lekapcsoltatja a melegítést, kb 5 másodperc után újra bekapcsoltatja. Nem tudtok mondani valami diagnózist, esetleg valami házi megoldást (lehetőleg ne sufnit, a fűtésrendszerek nem veszélytelenek rossz működésük után), amit alkalmazhatnék? Köszönöm előre is.

2016. ápr. 3. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Csökkented az áramlását a víznek. Lehet jó lesz. Nálam sincs meleg víz ha fullon eresztem.
2016. ápr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tipusát nem írtad.
2016. ápr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kedves első, már írtam, hogy ez így nem hozza a várt eredményt, hideg-langyos marad. Második! Mindjárt leolvasom :)
2016. ápr. 3. 12:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen kazán? Nekem Bosch Junkers volt és állandóan pontosan ilyen szarul működött, fűtött rendesen de a melegvizet nemünk is csak langyosat adott. Pedig úgy ment a gőzégője ilyenkor hogy egy sugárhajtású gép elbújhatott volna mellette. Amikor egyszer megadta magát , nem fűtött (persze decemberbe) azt mondták a szakemberek hogy nem érdemes javítani, mert ez a fajta amúgy is egy szar konsrtukció. BOSCH??? Lecserélték DEMRAD-ra . Na ég és föld a különbség. Olyan szépen adja a melegvizet , jól fűt , tökéletes. Lehet hogy a tied is olyan gyártmány hogy annyit tud.
2016. ápr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bocs! , *nekünk, gázégője,
2016. ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem Vaillant van és egy szabályzó van rajta a használati melegvízhez. Ha feltekerem akkor megkopaszt, ha le akkor langyosat ad és köztes állásban is jól szabályoz. De a tiédnek nem írtad a típusát.
2016. ápr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, valahogy úgy van, mint neked, a miénk valamilyen SAVIO modell, típusára még rájövök. Lehet, hogy itt is cserélni kéne és utána jó lenne, de úgy tudom, hogy egy új beépítésnél ellenőriztetni is kell és az jó drága tud lenni.
2016. ápr. 3. 12:30
 8/8 A kérdező kommentje:
na akkor jó neked, utolsó, (az előbbi választ a 4-esnek írtam) Én szeretem a forró vizet, kár, hogy eltűnt az életemből egy jó hajdú bojler, az tudta melegíteni a tartályt, ahogy csak a csövön kifért.
2016. ápr. 3. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!