Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Motorkerékpár feszülségszabály...

Motorkerékpár feszülségszabályozójának hány amper a kimeneti áramerőssége kb?

Figyelt kérdés

Adott egy motorkerékpár, - hogy milyen az mindegy - amihez vásároltam egy akkut. A kezelési útmutatójára rá van írva, hogy "mindenkoron a kapacitás 1/10 részével kell tölteni" azt. Ha akkutöltőről való töltésről van szó ez egyértelmű. De!

A motorkerékpárban lévő generátorról érkező áram megy a feszültségszabályozóba ami szerintem áramerősségszabályozó is, de ezt nem fogom megvenni - mert nagyon drága és meg tudom oldani másképp is annyira nem vagyok elveszett gyerek :D - de ehhez tudnom kell, hogy a feszültségszabályozó kimenetén hány amper a kimeneti áramerősség ami tölti az akkut - neten erről semmit nem leltem - ( tudom hogy egyenriányítok greatz híd stb. ) 12V 4Ah akkum van tehát tölteni 1/10-eddel azaz 12V 0,4 A-al -> 400 mA-al kell - de ha be van szerelve a motorkerékpárba az akku, akkor ott is elég 1/10-el tölteni azaz 12V-al 400 mA-al generátorról?

Tehát a végső kérdésem a következő a leírtak fényében:

A., Elég e ennyivel tölteni, üzem közben, (12V 400mA) ha: Semmi nem megy róla csak "néha" az index ugye mikor indexelni kell.

B., Elég e ennyivel tölteni, üzem közben, (12V 400mA) ha megy mondjuk róla 2db 5W-os izzó folyamatosan? -

C., Ha megy az akkuról folyamatosan mondjuk a helyzetjelző 2X 5W 12V izzó, kell e nagyobb töltőáramot adni az akkunak így?


A kérdéseimre a válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. ápr. 11. 10:30
 1/2 A kérdező kommentje:

Na mivel nem jött válasz, ezért rájöttem magamtól arra, hogy hogyan oldhatom meg a motorba az indexet úgy, hogy nem kell támogatnom zsid* cégek gyárait akik mindenféle ilyen baromságot árulnak 10-20-30.000-ért mint index meg relé meg akkumulátor.... szóval az alábbi linken megtalálható a kapcsolási rajz a motorkerékpár indexhez.

Nem tudom meléyik link a jó de leírtam mindent, aki kicsit konyít az elektronikához nem lesz vele gondja:


[link]


[link]

2016. jún. 19. 22:31
 2/2 A kérdező kommentje:

Motorkerékpár index kapcsolási rajz, és leírás látható az alábbi ábrán, az előzőhöz képest kicsit fejlesztettem rajta így sokkal tutibban - stabilabban - működik. Garantáltan jól üzemel, minden kapható hozzá. Sok sikert kívánok a vállalkozó szellemű egyéneknek, akik ezt a fillérekből kivitelezhető megoldást választják. Index akkumulátor nélkül.


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. jún. 21. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!