Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Analóg, napkijelzős (csak...

Analóg, napkijelzős (csak számmal jelzi ki a napot) casio órát mikor kell állítani, hogy ne délben váltson?

Figyelt kérdés
Vettem most szerda délután egy órát, már be volt állítva, én nem nyúltam hozzá. A használati alapján este 8 és hajnali 1 között nem szabad állítani a napot. Vártam éjfélkor a nap váltását (mivel még sosem láttam ilyet). Nem történt semmi még utána 20-30 perccel sem. Gondoltam, akkor rosszkor lett beállítva, és délben fog váltani. Ezt követően 1 óra 15-kor beállítottam a helyes dátumot (ami ugye nem változtat a déli napváltáson, mert akkor a reggel 8 és du. 1 közti időszak a "tiltott"), hogy mégis csak azt mutassa, utána 11-kor el is kezdett átforogni, délben volt épp a két szomszédos szám között, dél után maximum 10 perccel beállítottam a helyes napot. A kérdés az ezek után, hogy ezt követően miért nem váltott most éjfél környékén? Hiszen ha délben váltott, akkor a reggel 8 és du. 1 közti időszakon belüli napbeállítás elvben "elrontja" a délben történő napváltást, és éjfélkor kellett volna váltania, mégsem kezdett el este 11 után forogni, de éjfél után 10-20 perccel sem. Vagy csak másnap éjfélkor váltott volna?

#analóg #Casio #napkijelzős
2016. ápr. 15. 00:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne tekergesd össze-vissza! 12órát van elcsúszva a jelzés, napközben tekerj raja 12 órát előre vagy hátra!
2016. ápr. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre is gondoltam már végső esetre, de mégiscsak meg kellene tanulni, valójában mikor szabad állítani, hiszen egy évben többször is korrigálni kell hónapforduló alkalmával.
2016. ápr. 15. 08:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Délelőtt vagy reggel, és figyelni arra, hogy az átugrás után maradni abban a 12 órás(délelőtti) tartományban, hogy délben ne ugorjon újra egyet!
2016. ápr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Hú, ezek ennyire gázak?! Akkor már inkább digitális vagy semmilyen.
2016. ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!