Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Túlfeszültség védő csak...

Túlfeszültség védő csak földelt konnektorban működik?

Figyelt kérdés

Kérdés adott, van egy konnektorba dugható túlfeszvédőm, közvetlen rajta a dugalj, és egy zöld LED. Kérdés, hogy a LED-nek akkor kell világítani, ha üzemkész a cucc, vagy ha üzemzavar/túlfesz volt a hálózatban?

A konnektor nem földelt, kell a földelés a működéséhez?



2016. ápr. 27. 11:49
 1/4 Trafó1 ***** válasza:
0%

A kérdés nagyon jó:-PP

Elméletileg ha villámcsapás következik be a tú

lfesz védelmi krütyü rövidzárat hoz létre a fázis nulla védőnulla között a te esetedben csak nulla és fázis között tudja ezt megcsinálni ami hátrány ha a nullán jön a túlfesz mert nincs ahová levezesse illetve csak a nulla van ami az óra alatt van közösítve a védőnullával.

A zöld szerintem a működőképességet jelentheti tehát világítania kellene ha nem világit lehet azért mert nincs védőnullád és nem ér semmit.

Önmagában amúgy sem ér sokat csak parasztvakításnak árulják.

Ahoz hogy túlfesztől megvédd valamidet legalább három lépcsős rendszert kell kiépítened a házban ebből a B és C túlfesz ezközt közösített kivitelben a lakáselosztóhoz érdemes felszereltetni és utána lehet a D levezetőket a konnektoroknál alkalmazni, ez van neked is, de ha nem azonos termékcsaládból származnak pl nem mind OBO akkor nicsenek összehangolva és megen nem ér semmit a rendszered.

2016. ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ezek szerint a hosszabbítós változatok is ugyanezek?

szóval így ebben a formában teljesen felesleges megvenni? vagy azért 1-2 ezer ft-ot megér? amúgy tömbházról van szó, ha ez számít, de a szobákban nincs földelés

2016. ápr. 27. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá földelés.

[link]

Jobb mint a semmi.

2016. ápr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A zöldséget vagy nem zöldséget ezek szerint tesztelheted úgy, hogy a konyhában bedugod a védőérintkezős aljzatba, és ha világít, akkor a védővezető kell a világításhoz.


A 3 fokozat az elmélet szerint akkor kell, ha a ház légvezetékről kap betáplálást (tömbháznál ez nem annyira szokás).


Az utolsó fokozatnak mondható konnektorba dugható szerkezmény gyakorlatilag energiatartalom nélküli tüskéket fog meg, de ha ez a tüske tönkretette volna a készülékedet, akkor nagyon jó, hogy konnektorba dugható izéd volt. Tehát a semminél jobb kijelentés mindenképpen megállja a helyét.


Belül a jobb gyártmányok úgy vannak kötve, hogy fázis-nulla között két varisztor sorban, és a középpontra kötve van egy levezető a védővezető felé. Védővezető hiányában az üzemi részek és a ház között nem nagyon korlátozódik a delej.

2016. ápr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!