Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány ampert vesz fel egy autó...

Hány ampert vesz fel egy autó hűtőventilátora? Természetesen 12 Voltosról van szó.

Figyelt kérdés
A lényeg hogy 40 voltos tápom van amit 12 -14 voltra akarok csökkenteni ,ehhez kellene az Amper

2016. ápr. 27. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
10-15 ampert legalább.
2016. ápr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogyan szeretnéd csökkenteni?
2016. ápr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Sorbakötsz vele két autó reflektor izzót és rámérsz a ventire hogy kb stimmel-e a feszültség.

Feszültségosztó lesz belőle.

[link]

Az R1 a két izzó, az R2 a venti.

2016. ápr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na igen, pont így nem szabad. Piros mancs.

A motor nem ohmikus ellenállás.

A rajta átfolyó áram függ a terheléstől, fordulatszámtól. Nagy áramfelvétellel indít, aztán ha eléri az üzermi fordulatot, az áramfelvétel is beáll.

Egy módon lehet ezt normálisan megoldani, össze kell dobni hozzá egy kapcsolóüzemű DC/DC konvertert, vannak már erre cél IC-k, megkapcsolgatni velük valami 40-40 amperes fetet, kell még pár ellenállás, kondi, egy tekercs, tele van rajzokkal a net.

2016. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát én ellenállásra gondoltam, de ez nem jött be.Kiszámoltam hogy nagyjából mekkora kell , de nem mükszik a dolog úgy ahogy számítottam.Igazából nekem 2100 ohm jött ki .Lehet hogy az eredmény jó de akkor se működik valamiért .De van ettől egy sokkal jobb megoldás ,egy fordulatszám szabályzó áramkör amivel az elképzelésemet megtudom valósítani.A szerkezet maga egy egyhengeres kompresszor kiegészítő léghűtése lenne. A motor egy Lada hűtő ventilátora.Nagyon hatékony csak az a baj hogy én úgy látom hogy a 40 volt egy kicsit túlpörgeti,ampert nem hiszem hogy sokat kap mert nem forrósodik,de nagyon forog jobban mint szerintem eredetileg kellene .Ezt a fordulatot kellene csökkenteni,úgy hogy közben a hatékonyság is maradjon.Minden esetre köszönöm a segítségeteket,ha el akadok valamiben írok
2016. ápr. 30. 20:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen 3 dik válaszoló köszönöm szépen a linket én is hasonlóan számoltam ki csak én papiron de az eredmény jó lett de valami gebasz csak van,ezért ezt a megoldást elvetettem ,valószínű az a baj hogy amit az egyikőtök írt hogy az indító feszültség nagy amikor a motor idul így több áramot vesz fel.Na most itt még bonyolítja a helyzetet hogy ezen a tápon egy relé is van aminek ugye van egy minimális feszültség amivel behúz.Ez 2100 Ohm-mal nem megy mert csattog a relé.
2016. ápr. 30. 21:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon elszámoltál.

Számoljunk az egyszerűség kedvéért 12 volton 12 amper fogyasztással.

A 40 voltos tápod feszültsége és a 12 volt között van 28 volt. 12 amperen 28 volt egy 2,3 ohmos ellenálláson fog esni. Viszont azt is jelenti, hogy 336 wattot csak úgy elmelegítesz az ellenálláson, miközben a motor teljesítménye csak 144 watt.

Amúgy biztos vagy te abban, hogy ilyen terhelés mellett a tápod tartja a 40 voltot? 480 wattot kell tudnia legalább, hogy ez az egész így működjön.

Amúgy ilyen teljesítményű ellenállást már drágábban kapsz,, mint amennyiből kijön egy normális DC/DC konverter összerakása.

2016. ápr. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazad van .Rájöttem én is hogy nem jó.
2016. máj. 1. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!