Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért ráz a fázisceruza ha a...

M1230 kérdése:

Miért ráz a fázisceruza ha a csavarhúzó részét fogom meg ha a konnektorba van? Elvileg egy nagy ellenállás van rajta

Figyelt kérdés

2016. máj. 1. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Ha a fém részét fogod, agyon is üthet. Az ellenállás utána van! Bölcsész vagyol?
2016. máj. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem,úgy gondoltam hogy mivel sorba van rá is vonatkozik az ellenállás
2016. máj. 1. 15:27
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyszerűen érdekel mert meg akarom tanulni hogy saját magam tudjam ne kelljen 20 ezreket fizetnem.inkabb kérdezek mert ez az oldal azért van
2016. máj. 1. 15:41
 4/16 Szirty ***** válasza:
1%

Mert rajtad folyik át a föld felé a glimm lámpa árama.

Igaz hogy egy több MOhm-os soros ellenálláson keresztül, de akkor is csak áram. Bizonyos körülmények között ezt a pici áramot lehet érezni.

2016. máj. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

A csavarhúzó rész alatt mit értesz, kérdező?

Hogy fogtad meg?

Ha a csavarhúzó-pengéhez értél hozzá, akkor csak te, meg a cipőtalpad, és a padló ellenállása volt az áram útjában.


Csak így fejben rajzold már fel magadnak, merre folyik az áram, a fázisceruzába épített ellenállás hol is van az áramkörben.

A konnektorba dugod a csavarhúzó pengét. Utána jön egy ellenállás, vele sorosan egy glim-lámpa, utána egy rugó, végül a műanyag kupak, amiből kilóg a rugó másik végével fémes érintkezésben lévő fémcsúcs, amihez hozzáérsz, végül vagy te, és a padló. Ha nem a végén lévő fémcsúcsot érinted meg, nem lesz sorban semmi veled a fázis felől.



A fázisceruzákban nem több Megaohm a soros ellenállás található, csak 820 kiloohm. A glimlámpával együtt az eredő ellenállás kijön kb. 1,2 Megohmra.

Épp most mértem meg, fázis lyukban a fázisceruza, végén krokodilcsipesszel egy multiméter AC mikroamper állásban, másik vége egy csavarhúzó szárán a konnektor másik pontján.

Kb. 1 mikroamper akkor is folyik, ha a másik mérőzsinór a levegőben van, kapacitív úton összeszed ennyit.

Ha a fázisceruza rendben van, és a jó végét fogja meg valaki, nem érezheti az áramot.

Ha kézzel fogtam meg a vezetéket, 25 mikroamper folyt. ekkor rajtam kb 7 volt feszültség esett, ami stimmel száraz bőrrel lehet az ellenállásom 280 kiloohm.

Egészen enyhe bizsergést csak akkor éreztem, ha a multiméter másik mérőcsúcsát megnyaltam, és közben fogtam a földelést. Ekkor kő kemény 170 mikroamper folyt.

Érzésre egy félig lemerült laposelem sokkal nagyobbat csíp az ember nyelvébe.


Fenti mérés megismétlése otthon szigorúan tilos műkedvelő amatőröök számára. Pusztán azt kívántam bemutatni, hogy milyenek azok a körülmények, amikor az ekkora áramot érezni lehet.

2016. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm így értem
2016. máj. 2. 08:03
 7/16 anonim ***** válasza:

Ugye ezt a kérdésedet nem gondolod komolyan? Életveszély amit csinálsz! Ha így folytatod több kérdésed nem lesz, de lesz egy drága temetésed. Ne nyúlj a villanyhoz, ilyen szintű hozzá nem értéssel!


Ha ennyire nem éretsz hozzá hívj szakembert! Ez legalább az 5. olyan kérdésed ami alapján a tűzoltó fog menni hozzád, ha nem a hullaszállító, aki elvisz téged vagy valamelyik hozzátartozódat/barátodat akit agyon vágott az áram.


Miért kell bele barkácsolni a villanyba ha nem értesz hozzá? Miért? Komolyan kérdezem! Miért nem jut el az agyatokig, hogy ez egy szakma, amit meg kell tanulni! És nem lehet a gyakorikerdeskről megtanulni! Életveszélyes amit csinálsz! És ez már a többi kérdéseddel kimereti a közveszély okozást is! Ön és közveszélyes amit csinálsz! Hagyd abba most és mindörökre! Vagy menj el egy villanyszerelő tanfolyamra, de erről szokjál le! Így is eléggé sok az elektromos eredetű lakás/háztűz, és elég sok hulla van a különböző temetőkben akit az áram vágott agyon.

2016. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szirty ***** válasza:
2%

"Ha a fázisceruza rendben van, és a jó végét fogja meg valaki, nem érezheti az áramot."


Dehogynem! Érezheti.

2016. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
és attol hogy valaki kérdez még nem azt jelenti hogy csinálja is.közveszélyes az aki ezeket meg is teszi
2016. máj. 4. 00:03
 10/16 anonim ***** válasza:
8%

szirtyke ne ugass be. Nem érezheti

Nincs az az ember, aki 25 mikroampert megérez

még te sem

leírtam világosan, hogy csak nyelvheggyel lehetett valami minimálisat érezni

ha az ohm törványt nem ismered, mi a fenéért irkálsz ide okostojás?

2016. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!