Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A zoom és a gun mikrofonok...

A zoom és a gun mikrofonok között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Én ilyet még nem hallottam, most viszont találkoztam egyel, és a kapcsolóját vagy zoomra vagy gun-ra lehetett állítani (vagy off-ra ..).


De azt értem h puskamikrofon, na de nem egyértelmű, hogy akkor oda zoomol, ahonnan leginkább veszi a hangot? hiszen nem pont ezért puska?


Vagy mi a különbség a két állás között hogy zoom vagy gun?


2016. máj. 2. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Palifogó varázsszavak.

Gondolom sztereó mikrofon volt.

Ha valami olcsóság, akkor van benne egy előre néző kapszula, meg egy 90 fokban elforgatott, oldalra néző.

Ha az előre néző jeléhez hozzáadják az oldalra nézőét, megvan az egyik csatorna (amelyik oldalra néz, az), az előre nézőből kivonva ugyanezt, megvan a bal csatorna.

A kapcsolóval a keverés arányát állítod, hogy mennyire elölről és mennyire oldalról vegye a hangot.

De aktívan nem zoomol az sehova.


Ha monó mikrofon, akkor is két kapszulát kapcsolgatsz. az egyik valószínűleg szuperkardioid ("zoom"), a másik gun, valószínűleg ewgy rövid puskáról lehet szó, egy kicsit jobb iárnykarakterisztikával, mint a szuperkardioid.

2016. máj. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
mono és nem is olcsó! de én is valószínűsítem, hogy csupán ennyi disznóság áll a fantasztikus varázselnevezések mögött.
2016. máj. 3. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!