Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy maximum 500w szivattyút...

Egy maximum 500w szivattyút szeretnék használni akkumulátorról. Invertert már rendeltem megfelelőt de nem tudom mekkora aksit kéne vennem hogy 10 órát tudjam használni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 3. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen akkumlátor még csak álom.
2016. máj. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Számold ki, hány ampert fog felvenni az aksiról, és szorozd be tízzel. Kell hozzá az aksi feszültsége.

500W / U[aksi] * 10 óra = X Ah

2016. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

500W 230V?

Ha 10 orat maximumon megy, es elhanyagoljuk az inverter veszteseget, akkor 5kWh szukseges. Ez 12 Voltos akksibol 417Ah-t igenyel.

Peldaul ebbol kellene 2:

[link]


De jo lenne par napig halozatrol uzemeltetni, merni a felvett teljesitmenyt, nehogy veletlen tul kicsi akksit vegyel.

2016. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

pesszimista vagyok, eszerint nezd. es nem neztem utana hany % hatasfoku egy ilyesmihez valo inverter, en 0,75el szamoltam (75%)

gyors keplet:


(fogyaszto hatasos teljesitmeny * hasznalati ora) / (inverter hatasfok * akku feszultseg)


az akkuk gorbeit nem ismerem, szoval en egy biztonsagi 15%-ot radobnek a kapacitasra es a nen felszamolt vesztesegekre.

2016. máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
foleg hogy motorrol van szo, a cos fi siman lehet valami vacak 0,6. ugy kispolgarnak otthon a meddoert nem kell fizetni, de neked az akkubol ugyan ugy elo kell allitanod a meddot is.
2016. máj. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja, nekem 550Ah jott ki :)
2016. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem megy az a motor folyamatosan maximalis teljesitmennyel, ezert hanyagoltam el az invertert:)


A meddo teljesitmenyt is szamolva... hat nem a legjobb akksirol szivattyut uzemeltetni.

2016. máj. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi igy elég tiszta a kép
2016. máj. 4. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!