Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vegyek videóvá...

Milyen laptopot vegyek videóvágáshoz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egy PC lenne a legtökéletesebb választás, ezt azonban nem tudom "megengedni" magamnak az életstílusom miatt. (ingázom egyetem-otthon között, sokat vagyok külföldön is képzések miatt)


A jelenlegi gépem: i7-es intel core proci, 8GB ram és 2.00GHz CPU. Sajnos nagyon akadoznak vágás közben a videók (pedig úgy gondolom, most is egy jó gépem van, de már nem mai gyerek.)


Köszönöm, ha segítesz! Megy a zöld kéz minden válaszra.


23/L



2016. máj. 5. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valami masszivabb MacBook Pro-ra meg nem hallottam, hogy barki panaszkodott volna! Ha van penz, akkor azzal nem lohetsz melle!
2016. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bevallom, picit tartok a Mac-től. Mivel még sosem használtam, nem tudom, hogy képes lennék-e hozzászokni. Bár biztos, hogy bele lehet jönni. :-)
2016. máj. 5. 19:58
 3/3 anonim válasza:

Hát az biztos hogy többet kell rá költeni hogy elérd az asztali pc szintjét...

Én azon is csodálkozom hogy a tieden is akadozik. Ugyan ebben a cipőben járok, csak az enyém gyengébb i5-430m proci 4gb ram 2.6Ghz + dedikált videókártya. Egyszerűen nem tudja elkészíteni a videókat full hd felbontásba, mindig lefagy elkészítés/konvertálás közben...


Mondjuk sok különbség van régi i7 és új i7 között is, valószínű nálad egy régebbi generációs típus lehet.

Nagy vonalakban amire ügyelni kell vásárlásnál: i7/i5 xxxx (i7/i5 után 4db szám, ez jelzi az újabb generációs kiadásokat) és dedikált videókártya ami fontos (nvidia-nál minimum geforce 830m.. ez a "legolcsóbb" választás ami megfelelhet videóvágásra..)

Egy ilyen gép lassan, de elkészíti a videódat, ára kb. 150-180e huf. Mac gépek gyorsabban megcsinálják, ennek a többszöröséért.

2016. jún. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!