Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Probléma ha egy készülék 4.5V...

Probléma ha egy készülék 4.5V 200mA helyett 800mA kap?

Figyelt kérdés

Vettem egy vezetéknélküli fülhallhatót, és az van csak ráirva hogy 4,5V. A leirásában viszont benne van hogy 200mA. Nekem vagy egy univerzális adapterem, de az 800mA ad.

Gond ez, vagy tönkretszi?


2010. ápr. 9. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Nekem is a 150mA-s fülesben 800mAvan

2010. ápr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem fogja, a 800mA az adapter maximális terhelhetőségét jelzi, azaz ebben az esetben 3,6 W-ot.
2010. ápr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó lenne végre tisztázni valamit!

A készülékeken feltüntetett fogyasztási értékek arra vonatkoznak, hogy mik az igényei!

Tehát ha az van ráírva, hogy 4.5 volt (V), 200 milliamper (mA), az azt jelenti, hogy a tápegységnek ennyit tudnia kell! A 4.5 voltot nem szabad túllepni, az veszelyes lehet, de a mA az lehet bármennyi (a táp terhelhetősége), a készülék úgyis csak annyit fog fogyasztani, amennyire szüksége van!

Hogy egy egyszerű peldat mondjak: a hálózat (220)le tud adni 100 ampert is, de egy 100 Wattos izzó csak kb. 0.45 A-t fog fogyasztani.

2010. ápr. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És a feszültség az lehet kisebb? Abból sem lehet baj?

Nekem 12V 200mA van ráírva egy készülékre de 5,7V-ot és 800mA-t tudok neki adni...

2013. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!