Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha van egy darab 12 voltos...

Ha van egy darab 12 voltos adapterem, meg két darab 12 voltos ventilátorom akkor azzal az adapterrel mindkét ventillátort megtudom hajtatni vagy csak az egyiket?

Figyelt kérdés
Van 2 tápventim amire csak annyi van írva hogy 12V meg van egy adapterem ami routeré volt és ebből a kettőből szeretnék összehozni egy notebbokhűtőt, csak addig nem merek belekezdeni még nem tudom biztosra hogy mondkettő fog-e működni...

2016. máj. 29. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudni kéne hogy a ventilátoroknak hány wattos a teljesítménye mert a 12 V az csak az áramerősség. Ha sorba kötöd össze a ventilátorokat az adapterrel akkor gyengébben fog muzsikálni. De ha párhuzamosan akkor erőteljesebb lesz, de persze ez az adapter teljesítményétől is nagyban függ. Lehet kapni 1-2 ezer forintokért 2-3 ventilátoros laptophűtőket amik javarészt USB ről veszik le az áramot azok elég gyengék is de nekem pl bevált. Adapterrel ennél erősebbet fogsz kihozni így amire kell arra bőven elég. Csak arra figyelj oda hogy a laptop alján befelé vagy kifelé megy-e a levegő ahova a ventilátort szánod mert ha a kifelé áramló levegőt befelé fújod annyit ér az egész mint halottnak a csók. Bár általában alul befelé áramlik a levegő így em nagy gond, de ha laptop hűtőt tervezel akkor célszerű úgy megcsinálni hogy megnézed a laptopodon hogy melyik ponton melegszik a legjobban célszerű oda tenni egy ventilátort még és a másikat rakhatod oda ahol a levegő áramlik befelé.
2016. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az adapterre az van írva hogy a kimenete az 12V~1000mA 12VA a ventikre meg hogy 12V és az egyikre az hogy 0,24A a másikra meg 0,45A de ezek proci hűtők voltak. meg van egy nagyobb tápventim arra meg hogy 0,18 A
2016. máj. 29. 12:50
 3/6 A kérdező kommentje:
közben észrevettem hogy az amper érték is rajta van meg találtam még kettőt, a negyediknél még nem tudom milyen erős lehet mert azt nem vettem ki még a tápegységből... de gyanítom hogy ha az ami már kint van egy másikból 12 voltos akkor azis... egyébként úgy akarom hogy kettő menjen a merevlemezre és a memóriamodulokra egy oda ahol beszívja a laptop a levegőt, egy meg valahova a laptop közepéhez...
2016. máj. 29. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:

"tménye mert a 12 V az csak az áramerősség."


Hmm. nem kellene ezeknek a dolgoknak utánanézni, ha már tanácsadásra adod a fejed?

2016. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de most akkor elég lesz az 1x12V vagy nem? nem kellene neki annyiszor 12V ahány ventit kötök rá?
2016. máj. 29. 18:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Megnézed a ventik áramfelvételét:


0.25A

0.45A

0.18A


Ez ha úgy tetszik 250, 450, és 180mA, ami összesen 880mA


A tápod terhelhetősége maximum 1A (1000mA), ezt nem szabad túllépni. A feszültségek (12V) megegyeznek, ami szintén fontos. Vagyis a fenti három ventilátort nyugodtan rákötheted a tápra, el fogja bírni, még egy kis tartalék is marad. A ventilátorokat pedig párhuzamosan kell kötnöd mindenképpen, így mindegyik 12V-t kap.

2016. máj. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!