Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezzel a multimeterrel hogyan...

Ezzel a multimeterrel hogyan tudom megmérni azt, hogy a garázsomba menő háromfázis három vezetékein mindegyiken annyi áram jön amennyinek kell?

Figyelt kérdés
2016. jún. 7. 11:31
 1/6 A kérdező kommentje:
2016. jún. 7. 11:33
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát, h nem-e ér őssze két fázis pl.,mert elfüstölt a magnóm.
2016. jún. 7. 11:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tud nem annyi áram jönni. Ha rendesen össze vannak kötve a vezetékek, akkor a nullához képest mindhárom fázison 230V lesz.AC 750V állásban mérd, azért mert a köznyelv "áram"-nak hívja a feszültséget is, ne árammérővel akard megmérni. De ha biztos akarsz lenni, hogy a kötések jók-e, köss rá egyenként egy nagyobb fogyasztót a fázisokra (hősugárzó, porszívó, stb) és úgy is mérj feszültséget. 2-3 voltnál többet nem csökkenhet.

Ha a képen jelzett állásban bedugnád egy 40 amperes kismegszakítóra, jó eséllyel a műszer belseje elpárologna, mire a megszakító leold. pár század másodpercig több száz amper folyna, leginkább a mérővezeték égetné meg a kezedet.

2016. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem láttam a második üzenetedet, amikor elküldtem, de a mérés módja nem változik ettől az infótól.
2016. jún. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Feszültség méréséhez a piros mérőzsinór a "VΩmA"-ban, a fekete a "COM"-ban legyen. És persze a forgókapcsoló a 750 VAC állásban, az off-tól jobbra az elsőben.
2016. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én voltam a hulye.

A légkábelt máshol húztam át. Lecsavaroztam a kapcsolóról a három fázis 3 db. fekete színű vezetékét. Még volt egy kék vezeték ami a kapcsoló dobozára volt rákötve. A kék vezetékhez még hoozá volt kötve egy kéteres vezeték mindkét szála ami szintén ment be a garázsba. Na ezt a kéteres rákötött valamit nem kötöttem vissza, mondom ez biztos valami régi vezeték. Így, h nem volt visszakötve a rádió mindkét dugvillája fázist kapott. (fázisceruza mindkét likba világított) A nulla lehetett ugye?

2016. jún. 7. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!