Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fárasztó pisztoly vagy pákát...

Fárasztó pisztoly vagy pákát érdemes venni? Melyik a jobb (érvek)

Figyelt kérdés

eddig én csak az iskolában forrasztó pákát használtam, avval egész szépen tudok,de forrasztó pisztolyt még nem használtam, nem szeretnék sokat költeni (max 5000FT).

Vannak 1000-2000 Ft körüli pákák azokat érdemes venni?



2016. jún. 7. 19:06
 1/3 vatafak ***** válasza:
a "fárasztó" pisztollyal nem lehet finom forrasztásokat megoldani mert egyszerűen nem fér oda rendesen a forr helyhez, és igen pár ezresért már lehet használható pákát venni, a lényeg a teljesítmény mert nem derül ki mire szeretnéd használni. nyák-lap forrasztáshoz nem jó a túl erős mert hamar szétégeti a forrszemeket, viszont gyenge pákával komolyabb vezetékeket nem tudsz összeforrasztani mert túl nagy a hőelvonásuk
2016. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösszi, nyáklapokra alkatrész beültetésre használnám, erre hány wattos páka lenne az ideális?
2016. jún. 7. 21:28
 3/3 anonim válasza:

Hali!

A tescos 5000-6000 forintos, hőszabályzós páka kezdésnek tökéletes. Ha pro-ra fejleszted magad, majd veszel egy 20 000 forintos digitális hőszabályzós pákát, de ha ráérzel az egyszerű használatára, erre nem is lesz szükséged, főleg, ha nem ebből akarsz megélni. :)


A pisztolyt én szeretem, mert vastagabb vezetékeket azzal gyorsabban össze tudok forrasztani. Ergó ha nem nyákot forrasztok, akkor általában azt használom.

2016. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!