Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha egy...

Mi történik akkor, ha egy liftet a "fel" gombbal hívok, de belül egy kisebb emelet számát nyomom meg?

Figyelt kérdés
(Vagy ha a "le" gombbal hívom, de egy nagyobb emelet gombját nyomom.) Elrontaná? Nem merném kipróbálni, csak szeretném tudni,hogy okozna-e valamilyen problémát, ha véletlenül megtörténne, és, hogy mit lehet tenni olyankor.

2016. jún. 8. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
miért hiszik azt az emberek, hogy ha ellenkező irányba nyomják meg a gombot, mint amerre menni akarnak, akkor a másik irányba fog megindulni, vagy el fog romlani a lift? -_-
2016. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
100%

ebben az esetben lezuhannál és szörnyethalnál.

a lifthívásnak és a beszállás utáni indulásnak semmi köze egymáshoz.

2016. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A munkahelyemen milliószor előfordul, hogy valaki bent a liftben jelez egy emeletet, közben én lent meghívom a liftet. Szépen elviszi a bentit a megjelölt emeletre, majd lejön hozzám.

Egyébként egyszerre nem tudod megtenni, hogy hívod a liftet és közben bent vagy és ott nyomkodod.

2016. jún. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi problema nem lesz, csak a lift elsodlegesen a felmeno kerelmeket fogja kezelni. Vagyis ha felfele meno liftet a masodikon megallitasz, valaki van benne aki az otodikre megy, a liftet hivtak a hatodikon, te meg a foldszintet nyomod, akkor elobb az otodikre megy, aztan a hatodikra, aztan csak utana mikor felfele tovabb mar nem akar menni senki indul meg lefele.


szoval azon kivul hogy lehet hogy utazol egy kicsit pluszban nem lesz semmi problema.

2016. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3 Én sem úgy gondoltam, hogy egyszerre kint és bent vagyok, hanem, hogy ha a hívás irányával ellentétes irányban lévő emeletet nyomnék meg véletlenül.
2016. jún. 8. 13:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy a lift vezérlőt idióták tervezték és nem gondoltak arra hogy egyszerre több gombnyomás történhet egy időben, és a jóváhagyó hatóságok figyelmét is elkerülte. Emiatt sokan halnak meg szerte az országban, csak elhallgatják a nyilvánosság elől. A szemtanúkat pedig megvesztegetik.

Felfutó élre vezérel. Két gombnyomásból azt veszi tudomásul amelyiket hamarabb nyomtad. Ha véletlenül sikerül egyszerre, akkor nem történik semmi.

2016. jún. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!