Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szükségem lenne egy eszköre,...

Gulyás Béla kérdése:

Szükségem lenne egy eszköre, ami érzékelni tud egy chippet körülbelül 5 méteres távolságból. Ha a chip közelebb van mint 5 méter akkor az z blokkolnia kéne egy áramkört. Megoldható?

Figyelt kérdés
Megoldható ez valahogyan? Létezik ilyen egyáltalán vagy ki kellene fejlesztettenem. Hol és milyen cimszó alatt tudok neki kezdeni a keresgélésnek? Hogy hívják azt a szakembert aki ezzel foglalkozik?

2016. jún. 8. 17:14
 1/9 Szirty ***** válasza:

Szerintem vegyük ki a kérdésből a "chipp" szót és írd le mit szeretnél, milyen feltételekkel.

Nem tudom a chíp mennyire lényeges szempont.


Ha még nem lenne ilyen meg tudnád csinálni?


Azt nem tudom neked megfelel-e, az RFID technológia képes erre.


[link]

2016. jún. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi van autóriasztót vagy robbantós tyúkólat akarsz csinálni?


Természetesen lehetséges ilyen elektronikát készíteni, bármelyik kicsit komolyabb villamos műszerész/villamosmérnök, de még hobbi szinten ilyennel foglalkozó ember is meg tudja neked építeni.

2016. jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lènyeges, hogy egy chipet èrzèkeljen.Nèlkūlözhetetlen. Valami olyasmi kellene ami 360 fokban èrzèkel. Nem lenne hàtràny ha àllithatò lenne a tàvolsàg 0-10 mèterig. Ebből a szerkezetből kellene 100-150 db. Lehet hogy kinai gyàrtòk ak kellene ìrnom inmàbb. Ez tènyleg csak puhatolòzàs csak hogy hol kezdjem.
2016. jún. 8. 19:14
 4/9 anonim ***** válasza:

ilyen nem létezik, ami "chipet" érzékel, meg méterenként állítható :)


de miért pont chipet kell? Egy RFID vagy egy kis rádióadó nem jó csak egy chip? :) Az RFID is chip végül is... És minden ilyen 360 fokban "lát", mert ez nem optikai elven megy

2016. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tulajdonkèppen a lènyege hogy az a dolog amit a szerkezet èrzèkel (pl chip) embereken lesz. Tehàt az embert èrzękeli akinèl a chip vagy bàrmi màs van. Hőèrzèkelès, mozgàsèrzėkelès nem megfelelő.
2016. jún. 8. 19:54
 6/9 anonim ***** válasza:
RFID chipek jók erre, vannak nagy hatótávolságuak, de nem tudod állítani a hatótávolságot. Kicsit nagyobb méretben már el tudok képzelni ilyet, hogy nagyhatótávolságú RFID chip és válaszidő mérésből következetni a távolságra. De nem tudom, hogy van-e 5m-es olvasási távolságú RFID chip most, méter körülit már láttam. Ugyanezt használják a proxmity rendszerű beléptető kártyáknál. Szerintem nem egy nagyon "reménytelen" jószág lenne. Ha 5-10m közötti olvasási távolság kell (nem hiszem, hogy a mai RFID eszközök erre különösebb buhera nélkül képesek), akkor a válaszidő mérés már kivitelezhető szerintem (t=s/c, ez esetben t(5)=1,66e-8sec azaz 0,166 usec ami már egy normálisan mérhető idő a mai technikákkal, ehhez jön a rendszer késleltetése pluszban /ezt lehet nagyjából állandónak tekinteni/)
2016. jún. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szirty ***** válasza:

"De nem tudom, hogy van-e 5m-es olvasási távolságú RFID chip"


Ha nézted volna a linket, tudnád hogy van.


Ennél nagyobb távolságra érzékeny is van, de az olvasó készülék antennájának méretére ez a tulajdonság komoly hatással lehet...

2016. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szirty ***** válasza:
Homályosan megfogalmazott kérdésre nem adható pontos válasz!
2016. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azèrt köszi hogy segitettetek elindulni a homàlyos kèrdèsemben.
2016. jún. 8. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!