Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Redőny mozgatás elektromosan,...

Redőny mozgatás elektromosan, zsínoron keresztül hogyan?

Figyelt kérdés
Nem akarok komplett motort venni, nem is igazán lehet az enyémhez mert eléggé régi a redőny, ezért a zsínórját akarom feltekerni valami dobra, amit egy motor mozgat, milyen motor van, aminek van ekkora ereje hogy egy redőnyt tudjon mozgatni? Plusz valami fék is kéne, hogy ha fent van, nehúzza le a redőny.. Ötlet? Tömege olyan normális..
2016. jún. 12. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Csigakerekes áttétel legyen benne, akkor nem fog leesni a redőny. Én ablakemelőmotort használnék.
2016. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az ablakemelő motor elég gyenge hozzá. Mivel régi redőnyről van szó van egy súlya. Én egy fúrómotorral próbálkoznék.
2016. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aksis fúró motor birhatja? 9voltos. Trafom van ami bírná a fix villany ellátását
2016. jún. 14. 18:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, és való igaz, egy ax 10Nm-es motor kevés lehet. Egy csigakerekes áttétel viszont akkor is kellene, így külön fékkel nem kell kínlódni. Az akkus fúró egyébként valóban sokkal jobb, mert már eleve van egy lassító áttétel, ami a nyomatékot növeli.
2016. jún. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na megprobalom majd! :D koszonom szepen!!
2016. jún. 14. 20:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nulla forintból az adott alapanyagokból meg tudod oldani úgy is jó. Akkumulátoros fúróm még nem volt, de szerintem simán beválhat. Sok sikert! Amúgy kíváncsi vagyok, hogy fogod megoldani. Ha elkészült dobsz majd egy képet?
2016. jún. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze
2016. jún. 15. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!