Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Új konnektor lehúzása a...

Új konnektor lehúzása a falban található elosztódobozból? A szobámba szeretnék lehúzni +1 konnektort, de sajnos nem olyan egyszerű a dolog mint elképzeltem.

Figyelt kérdés

Amikor kinyitottam az elosztódobozt azt láttam hogy csomó kábel össze van sodorva, és szigetelőszalaggal átkötve.

Mivel csak 2 ér kábel jön (egyik piros másik fekete) ezért gondolom innen kell lehúzni az áramot. Kössem az új kábelt a meglévő "csomóhoz" vagy valami más módon csatlakoztassak?



2016. jún. 14. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
nem vagyok villanyszerelő, de szerintem a sztory már ott megbukott, hogy csak két kábel van. És a földelés?
2016. jún. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eleve jó lenne megvizsgálni, van-e ott fázis meg nulla. Mivel a kristálygömböm az elemcsere ellenére sem mutatja az épület villanyhálózatát, úgy ki merem jelenteni, hogy húzhatod.
2016. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kb. 40 éves ház, akkoriban nem volt "divat" földelést húzni, a konnektorokban is a 0-a van bekötve a helyére + a földelés helyére is. (azóta így van, akkor "szakképzett" villanyszerelők csinálták)
2016. jún. 14. 21:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Fázis meg nulla van, az volt az első amit megvizsgáltam. Csak földelés nincs.
2016. jún. 14. 21:45
 5/8 vatafak ***** válasza:
Ha már úgyis ott szöszmötölsz akkor egészséges lenne az összekendácsolt kötéseket wago gyorscsokikkal rendesen megcsinálni. nem tétel és minden villanyszerelési boltban kapható 2-től 5 érintkezősig létezik belőle.
2016. jún. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Kb. 40 éves ház, akkoriban nem volt "divat" földelést húzni, a konnektorokban is a 0-a van bekötve a helyére + a földelés helyére is. (azóta így van, akkor "szakképzett" villanyszerelők csinálták)"


A jelen igények szempontjából már mindegy, csak a pontosság kedvéért, ez a módszer lakásban sosem volt megengedve.

2016. jún. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"csak a pontosság kedvéért, ez a módszer lakásban sosem volt megengedve."

Csak a pontosság kedvéért, ez a módszer kifejezetten tilos bárhol.

2016. okt. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

No, hát igen, az értelmezés...

Én sem állítottam azt, hogy most nem tilos mindenhol.

2016. okt. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!