Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb laptop márka?

Melyik a legjobb laptop márka?

Figyelt kérdés

Személy szerint ASUS párti vagyok de kíváncsi lennék mások véleményére is azért. Eddig asztali gépem volt, 4magos AMD-vel 4GB RAMMAL. semmi extra. nem játékra kellene. keret 130-210ezer ft. i5-ös processzorral.

a kérdés az hogy elég-e a 4GB RAM vagy ne spóroljak, és nézzek olyat amibe 8GB van. illetve az hogy ki melyik márkára esküszik, sőt, konkrétan is ajánlhattok gépeket. köszönöm előre is



2016. jún. 21. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég lesz a 4GB, esetleg később bővítheted 8-ra.


Windows PC-k közül szerintem nagyon jók a Microsoft saját márkás gépei, Asus, Dell, HP, stb... De persze nem mindegy melyik modellt veszed meg, mert olcsón egyik sem ad jó gépet!

2016. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs jó vagy rossz márka, minden gyártónak vannak jó és rossz gépei egyaránt.
2016. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Egy kicsit későn, de remélem még elég korán. Először is, nem létfontosságú, de (ma már) igenis kell az a 8GB ram, én (garanciális probléma miatt, hosszú story) váltottam vissza 4-re, hiányolom a napi használat során is. Szóval, ha van rá keret, semmiképp se 4GB-tal vedd meg a választottat. Na de a konkrét modellek, akiket találtam:

Egyszer itt van ő, ajánlott "Főleg olyanoknak, akik a hobbijuk, vagy munkájuk miatt rengeteget utaznak. Egy megbízható, kompakt gép a Lenovo E31-70, ami a legtöbb körülményben megállja a helyét. Az alacsony fogyasztása miatt olyan helyeken is nyugodtan elővehető, ahol nincs konnektor." (Forrás: [link]

[link]

Egyetlen hátránya, hogy a lenovo szervize ugrik mindenre, megpiszkált laptopot garanciába visszaküldeni öngyilkosság. Egyébként nagyon jó termékeket gyárt a cég, nem kívánom részletezni, van róla egy teszt, specifikációk ott vannak, talán annyit, hogy "csak" egy 5. generációs i5-ös van benne, én spec. intel fronton Skylake-et (6. gen.) preferálom energiagazdálkodási szempontok miatt.

A következőben az van, egy HP személyében:

[link]

Ugyan (háromezer forinttal) drágább, jobb választásnak tartom, sajnos csak angol nyelvű tesztet találtam ( [link] ha tudsz angolul, ez is segít.

Ha egy kicsit alább csúszunk árban, a következőket találjuk:

[link]

Ő egy lenovo, nekem az egyel korábbi kidás volt, nagyon szerettem, bátran ajánlom, annyi, hogy TN panles a kijelzője, a betekintési szögek és a színek terán vanak jobbak nála.

Ennél alacsonyabb árért már a fő komponensekből kell beáldozni, mivel nem ismerem az igényeidet, rengeteg lehetőség van, le lehet mondani az SSD-ről (ami szerintem kötelező egy dinamikus, lendületes napi munkához, nekem személyesen az lenne a legutolsó dolog, amit elhagynék), a FullHD kijelzőről, a ram-ról, vagy a proci teljesítményéről (félreértés ne essék, egy mai Pentium is tökéletes irodai használatra, 4GB ram-mal, ha kicsi a keret.). Egy "jövőbiztos" laptopra viszont rá kell szánni a pénzt és nem árt egy kicsivel felé lőni a szükséges teljesítménynek, hogy ne vásárlás után fogjuk a fejünket és szórjuk a szép, magyar kifejezéseket, a gép kínzása közben. Szó, ami szó, az ember csak a teljes igény ismeretében tud ajánlani/választani bármilyen árucikket (legyen szó akár telefonról, de ruháról vagy házról is), és azért szeretem a mysoft.hu-t, mert szabadon lehet konfigurálni a gépet, hála az óriási árukészletnek. Az előttem szólónak pedig igaza van, nincs jó vagy rossz gyártó, csak különböző összeszerelési minőség, ezáltal kiemelkedő, illetve borzalmas és átlagos(an jó és rossz) szériák. Remélem nem zavartam össze senkit. Aki pedig a kérdést feltette, ha még aktuális, szívesen segítek, ha pontosan leírod, hogy neked mi a fontos, mire használnád a gépet.

2016. júl. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

[link]

Az első linket nem jól raktam be, de itt van. :D

2016. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!