Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » RGB led szalagot hogyan...

RGB led szalagot hogyan csatlakoztatok?

Figyelt kérdés

Kedves villamos mérnökök, egyéb szakmabeliek akik értenek hozzá :)

Nemrég vettem egy LED szalagot ami végén R G B és +12V jelzések négy réz pöttyön találhatóak. A cél az lenne hogy ezt egy sárga power és fekete ground kábelhez eszkábáljam. Úgy hittem hogy a szalag a sima piros pozitív és fekete negatív kiosztással jön, de csalódnom kellett. :( Mit lehet tenni, mindenképpen kell venni átalakítót? Itt melyik a "pozitív áram" és a "negatív föld"? Ezt sem értem igazán, hogy akkor a LED-et csak pozitív ionok működtetik ha egyszer az a 12V, és a földnek akkor mi a szerepe? Bocsánat, hogy mint laikus kérdezgetek itt össze-vissza, csak egyszer szeretném én is megérteni. :D



2016. jún. 24. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne bonyolítsd.

Led vezérlő kell hozzá.

Vezérlő nélkül meg a "+" -ra köss + 12V-ot, a többire tetszés szerint negatívot vagy egyenként, vagy kettőre, vagy mind a háromra.


A szalag elvi kapcsolása:

[link]


Vezérlő:

[link]

2016. jún. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"csalódnom kellett"

Ez van ha nem tanultad meg a villamosság alapjait hanem csak fantáziálsz róla.

Csak rá kell keresni a google-n és nagyon hasznos infókra tehetsz szert teljesen ingyen.

2016. jún. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"a LED-et csak pozitív ionok működteti"


Sajnos nem.

Viszont az elektronáramlást kifejezetten szereti.

2016. jún. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, tehát ha jól értem az RGB megfelel a negatív pólusnak, a földnek? Ha így kötöm, fog működni?
2016. jún. 24. 08:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy kell elképzelni mintha 3 különböző színű led pozitív pólusa össze volna kötve.

A maradék 3 az egyes színek negatív pólusai.

[link]

2016. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Huuuh.. látom nem nagyon tudod mi az, hogy RGB és mire jó.

R-red (-)

G-green (-)

B-blue (-)

+12- 12v bemenet (+)


Olyan mintha lenne 3 LED, egy piros, egy zöld, meg egy kék. Ebből lehet különféle színeket létrehozni.

Ezért kell a LED controller hozzá. Minél jobb vezérlőt veszel, annál több színt fog tudni visszaadni a szalag.

Persze azt is megteheted, hogy simán bekötöd és mind a háromhoz teszel egy-egy kapcsolót, de úgy csak egy fényerő szinted (a vezérlőkben van dimmer is), 6 féle színed lesz.

2016. jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jaaaa, szval ezt jelenti xD

Megvilágosodtam, köszi!

2016. jún. 24. 13:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Működik is, habár akár a negatívot a red vagy blue vagy green pöttyhöz érintem mindig pirosat ad.
2016. jún. 24. 13:58
 9/9 Szirty ***** válasza:
Akkor az nem RGB, hanem RRR szalag.
2016. jún. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!