Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha van egy 1500kw-os 220-as...

Ned Land kérdése:

Ha van egy 1500kw-os 220-as és egy 1500kw-os 380-as villanymotorom mi a különbség?

Figyelt kérdés

Ha például 1 óráig járatom mindkettőt akkor 1500kw-ot fogyasztok mindkét esetben és ugyanannyi számlát fizetek?

És gondolom a 380-as motor erősebb ha ráépítem egy gépre?

Sajnos ebben a témában nagyon nem vagyok képben...



2016. jún. 24. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogyasztásban nem lesz különbség, és a 380-as (400-as) nem lesz erősebb, legfeljebb indulásban veri a másikat.

Egyébként ezek a motorok kb. kisebb szobanagyságúak, úgyhogy nem vagy messze egy hangár építésétől...

2016. jún. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

A fogyasztást kW órában mérik.

Tudod milye nagy lenne az 1500 kW-os motorod?

De elvileg a fogyasztás hasonló.

2016. jún. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az látszik hogy nem vagy képben. 1500 kW-os motorhoz elég sok amper kellene. Nem fogsz találkozni ilyennel. A fogyasztás pedig kWh nem kW.
2016. jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem 1500 W-os motort akartál írni?
2016. jún. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1500kW-ban már nem fogsz egyfázisú motort találni. Még a 400V-os is necces, hogy létezik (kb. 2200-2500A-t fog neki kelleni). Gondolom 1500W-osat akartál írni. abban a méretben a "villanyszámlában" alig lesz különbség. A 400V-oshoz kisebb áram fog kelleni. 230V-on (mert 220V már nincs) kb. 7,5-8A, 400V-on kb. 2,2-2,7A körüli áram is elegendő lesz. Kicsit más lesz az indító nyomatékod. Az, hogy milyen erős a géped az egy érdekes kérdés mert azt a nyomaték határozza meg. Az meg csak a fordulatszámtól és a teljesítménytől függ. Azaz ha ugyanolyan fordulatszámú 230V-os motort veszel mint 400V-osat a nyomaték is hasonló lesz. Ha valóban 1500W-os motor kell neked lényeges különbség nem lesz számodra a kettő között. Barkács felhasználásnál!!! Ahol nem fog számítani a vezetékezés vesztesége, illetve az, hogy egyforma legyen a terhelés az egyes fázisokon. Ha forgás írányt is akarsz váltani egyszerűbb a 400V-os 3 fázisú motor.
2016. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Persze, barkácsolásról van szó nem szoba méretű motorokról. Nem jól írtam...

Tehát nekem a fordulatszámot és a teljesítményt kell nézni a nyomatékoz. Így egy kisebb fordulatszámú nagyobb teljesítményű motor nyomaték szempontjából megfelelhet egy nagyobb fordulatszámú és kisebb teljesítményű motornak, amivel én anyagilag jobban járok? És nekem a nyomaték a gyalum vágóélén a lényeges ahová a fordulatot áttétellel viszem, tehát tudom növelni a fordulatomat (így választhatok kisebb fordulatszámú és kisebb teljesítményű motort is?). Gépet építek és a villanyszámlával sem szeretnék túlzásba menni, de az is jó lenne ha lenne benne erő.

2016. jún. 24. 21:13
 7/9 Joe.38 ***** válasza:
0%
Egy poszívó kb. 1500W. A 1500 kW az 100 db poszívó. Tehát 1500kW - os motor az igen nagy. Egy autó nagysagú kinimum. Ez valami ipari szélcsatorna ahhol hurrikánt is előtudnak állitani ? Ilyen nagy motor csak 400 voltos lehet elméletileg. De ehhez már hálozat is kell mégledig komoly.
2016. jún. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1000 darab az a 100.
2016. jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kulturált megoldás, ha van 3 fázisod ott, ahol hazsnálnád, nem akarod eladni később, stb, a 3 fázisú motor. Ugyan ekkora teljesítménynél és hétvégén 10 percre bekapcsolásnál a különbség nem nagyon fog számítani még Elrond uram teljes élettartamára vetítve sem, de az egyfázisú motornak csak nagyobb a vesztesége. Valamivel kisebb fordulatszámon "veszíti el" a nyomatékát, mint a 3 fázisú. A forgó mező vektorának burkológörbéje tojás, nem pedig kör. Ilyen kis teljesítménynél nem is biztos, hogy kijön az a különbség, hogy a 3 fázisú motor kisebb, mint az egyfázisú, de még akár az is lehet.
2016. jún. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!