Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 51 decibeles klímát vennék....

51 decibeles klímát vennék. Ez mennyire zajos/zavaró, van valakinek?

Figyelt kérdés

#Klimaberendezes #tombhazba
2016. jún. 27. 09:56
 1/10 Lajos54 ***** válasza:
61%

A "jobb" klímák 50-52 decibeles (belső) zajteljesítményűek általában. A Külső egység zaja általában ennél 5-6 decibellel magasabb.

Tehát az 51 egy jó átlagnak mondható.

2016. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 CspCsj ***** válasza:
2016. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat !
2016. jún. 28. 07:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Első hülyeséget írt, a jobb klímák csendes módban akár már 20 decibelt is tudnak, de általában már az olcsóbb fajták sem hangosabbak 30-35 decibelnél magas fordulaton. Alacsony fordulaton azok is halkabbak. Egy jobb klíma működését szinte meg sem hallani.

Kültéri egységnél előfordulhat 50-55 decibeles zaj, de az is maximumon esetleg.

Hol találtál ilyen hangos klímát egyáltalán?

2016. jún. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Lajos54 ***** válasza:

Ezen az alapon én is mondhatom, hogy hülyeséget írtál, mert azt írtad, hogy hülyeséget írtam :)


A "jobb" nem véletlenül volt idézőjelbe téve. Az irodá(ink)ban Toshiba MM K042 légkondik vannak. Az igaz, hogy alapjáraton (amikor éppen csak üzemel) 25-27 dB között van a zajszintje, ez is van feltüntetve az adatlapján. De maximális üzemben "legfeljebb" 48-50 dB, ez viszont már eléggé el van dugva, mert ugye a kisebb érték jobban mutat, jobban eladható.

Az sem mindegy, hol van (volt) mérve az a bizonyos zajszint. Milyen magasságban, a készüléktől milyen távol. És -itt jön a lényeg- milyen módszerrel volt mérve a 0 dB, amihez képest a szép kedvező értékek ki lettek mutatva!

Valóban léteznek egészen alacsony zajszintű klímák, de az áruk csillagászati, egyáltalán nem áll arányban a teljesítményükkel.

Egy megfizethető, 50 dB körüli zajszintű berendezés, ha nem maximális üzemben működik, észrevehető, de még éppen elviselhető zajt produkál, ami természetesen jóval alatta van az 50-nek.

És szakemberek szerint az ilyen reklámfogásoknak, mint a "hallhatatlan", "rendkívül alacsony zajú" és hasonlók, nem kell bedőlni. Az a tisztességes, ha a várható maximális zajszint van feltüntetve. Normál üzemben ennél úgyis alacsonyabb lesz.

2016. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az irodában nálunk is Toshibák vannak, pontos típust nem tudok, így pontos decibel értéket sem, de az biztos hogy normális nappali irodai zaj mellett nem hallható normál fordulaton. Tavaly voltunk egy apartmanban, ahol Daikin klíma volt, tévé mellett egyáltalán nem hallottuk (pedig nem bömböltettük), ha lekapcsoltuk és teljes csend volt, akkor valami minimális susogást, aludni nyugodtan tudtunk tőle. Csendes módban volt persze. Nyilván minden klímánál a kedvező értéket tüntetik fel elsődlegesen, de általában ott van a legmagasabb fordulatnál hallható hang is, de az sem szokott több lenni 30-40 decibelnél. (Normál teljesítményű klímáról beszélek persze, nem egy nagyról) És ha 51 decibelt tüntetnek fel, mennyi lehet a leghangosabb? Az Eurovent-en egyébként be is vizsgálják egy-egy gyártó termékeit, ott lehet hiteles adatokat olvasni.

Kérdező, belinkelnéd a klímát? Ha ez egy új készülék akkor szerintem ott gondok lehetnek a minőséggel.

2016. jún. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]

errõl lenne szó...

2016. jún. 29. 09:01
 8/10 Lajos54 ***** válasza:
100%

Hát, amennyiben jók az adatok a táblázatban, akkor a beltéri egység zajszintje 62 dB. Azért ez már túl sok. Azt egyébként nem értem, hogy a külső egységnek miért alacsonyabb a zajszintje? Általában inkább az szokott hangosabb lenni a viszonylag szabadon lévő, nagyméretű ventilátor miatt.

Minden esetre, szerintem inkább keress másikat...

2016. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám, keress másikat. Vortex amúgy sem valami jó márka, nem ajánlott. Amúgy lehet hogy elírás, 62 dB nagyon hangos. De ne ezt vedd.
2016. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, elírás szerintem is, az üzletben pont fordítva volt, a kinti egységnek nagyobb... Köszi a tanácsokat !
2016. jún. 30. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!