Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan működnek a Solar Power...

Hogyan működnek a Solar Power Bank-ok?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kb. 100000 mAh-os Power Bank-ot, de csak napelemeseket találtam. De a leírásban úgy van írva pl., hogy 4000 mAh-os aksi és a többit napelem tárolja, ez lehetséges? ( Azért kell ilyen nagy Power Bank mert többen is használnák egyszerre. )

Esetleg tudnátok ajánlani kb. 100000 mAh-os Power Bank-ot?


Előre is Köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 29. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

100 amperes "póverbank", ami főleg a napelemeiben tárolja az energiát? Ez már valami díjat érdemelne.

Szerintem ilyen igényekkel inkább egy aggregátort kellene venni. Ez nem egy nagyon öreg regátor, hanem benzines áramfejlesztő... :)

2016. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szirty ***** válasza:

A napelem nem tárol semennyi energiát. Az előállítja.

100 Ah (100000 mAh) nagyon durva túlzás. Egy kamionban van ekkora akku.


"Esetleg tudnátok ajánlani kb. 100000 mAh-os Power Bank-ot? "


Nehezen.

Egy személyautóban kb. 45 Ah akku van. Amit te szeretnél az több mint a duplája.

Lenne vagy harminc-negyven kiló a cucc...

2016. jún. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De ez nem igaz, mert akkor ez a Power Bank sem tudná azt a teljesítményt ami rá van írva, de mégis tudja. Mivel ha az autókban kb. 45A-s van (45 000mAh-os) akkor ebből elegendő majdnem kettő is. Ami pl. méretileg nem lenne reális, nem? ( [link] ) ( [link] )
2016. jún. 29. 19:40
 4/12 Szirty ***** válasza:
100%

A lábujjam is röhög!

Sajnálom hogy te elhiszel ennyire durva túlzást.


Mind1 vedd meg és tanulj belőle!

2016. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nekem kell ezt közölnöm, de a gyártók hazudnak. Szomorú, de ez van. Már az jó, ha 4Ah-s akku van benne. Persze lehet ráírni akármennyit, napos időben tölt is, de az nem tárolt kapacitás. Ennyi erővel a telefonom is 10000Ah-s, ha töltőn hagyom.
2016. jún. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy tudja? Lemérted?

Sok esetben ez csak a megnevezése, hogy megtévesztő legyen és a sok tudatlan bedőljön neki.

2016. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mert nem hiszem, hogy hazudnak egy ilyen szintű videós.
2016. júl. 6. 20:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem a videósra gondoltam, egyébként ott a 20Ah-t még talán el is tudom hinni, abból kiindulva, hogy a lithium cellákat csak párhuzamosan kell kötni, hiszen 3.7V-s, tehát egy laptopakku méretéből kiindulva 20Ah nem lehetetlen. Viszont hogy 100Ah-s legyen, legalább 5*akkorának kellene lennie (árban is!), és 3,7V feszültségűnek. Autóakkuhoz pedig nem kettő kellene, hanem 8, 4 párhuzamosan, kettő sorosan, és úgy akár működhetne is, ha a generátor nem tenné tönkre a töltésre érzékeny akkut


Egyébként a videós sem mérte le a kapacitást, tehát még mindig csak azt tudjuk amit a gyártó ráírt. Van ebay-es 20Ahs powerbankom, ami 4300mAh-s a valóságban, de legalább olcsó volt, és nem is számítottam többre.

2016. júl. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De akkor is megérte.
2016. júl. 6. 22:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Az rendben van, hogy nekem megérte, de ha te megveszel egy bankot, és úgy számolsz hogy 50Ah, és mondjuk öten, 4-szer fel tudjátok tölteni a telefont, akkor nagy bajban leszel, mikor az 5. is töltené, és lemerült a bank. Alapos fenntartással kezeld őket, ez a lényeg. Ismert, megbízható gyártó adataihoz hasonlítsd. Tehát ha egy jónevű cég 5Ah-s-a 20dkg, akkor nem lehet egy kínai 20dkg-os 100Ah.
2016. júl. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!