Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék profi minősegben...

Hogyan tudnék profi minősegben hangot rögzíteni? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés

Gitáros, énekes vagyok, s vannak saját dalaim ezeket úgy szeretném felvenni, hogy 1.hangsávban énekelek, gitározok, a többi hangsávban pedig daltól függően ráciccegnék, basszusgitaroznék, triangulum stb. Majd ezeket a hansávokat valamilyen módon egymásra illeszteném. Ez az első kérdésem már rögtön: hogy tudnám ezeket a hangsávokat szépen egymásra illeszteni? Milyen programmal, milyen eljárással? Egyébként mindezt itthon, házi stúdió szerűen szeretném tenni:) ja es bocsánat, ha olykor talán hülyeségket, nyilvanvaló dolgokat kérdezek meg, de nagyon kezdő vagyok még a témában, nézzétek el nekem légyszi'! Örülnék a kimerítő és hasznos válaszoknak:) Következő kérdésem az lenne, hogy egyáltalán hogyan vegyem fel a hangot? Milyen mikrofonnal? "Sima" színpadi mikrofon is megfelel erre a célra, ha valamilyen módon össze kötöm számítógéppel? Ha igen, hogy kössem össze? Vagy érdemes lenne venni egy stúdió mikrofont? (A Scarlett stúdió szettre gondoltam ebben az esetben, hisz ebben minden van es ahogy nézegettem neten, az emberek többsége elégedett a minőségével) egyáltalán melyik megoldásból jönnék ki olcsóbban, s mi a különbség a két fajta hangfelvevés között? Anno azthittem ilyen minőségben csak stúdió mikrofonnal lehet felvenni, de sok videót láttam youtube-on ahol "sima" mikrofonnal vettek fel nagyon jó minőségű hangot. Kérlek titeket válaszaitolban azt is vegyétek figyelembe, hogy nem csak éneket, hanem hangszert is rögzíteni szeretnék!

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2016. júl. 9. 02:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy AudioTechnika legolcsóbb nagymembrános kondenzátormikrofon


Egy rendes, zenélésre való hangkártya becsületes ASIO driverrel, gitárbemenettel, fantomtápos mikrofon bemenettel (különben a kondimiki meg se szólal), szerintem a Steinberg UR22 az első, ami teljesíti, és pengék a bemenetei, igazán hagyhatsz headroomot és még mindig alig van baj az alapzajjal.


Cockos Reaper [link]


Angol pdf kézikönyvek rendszeres, értő tanulmányozására irányuló erőteljes hajlandóság.

2016. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!