Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit rontottunk el DVD írásnál?

Mit rontottunk el DVD írásnál?

Figyelt kérdés
Párommal úgy gondoltuk, hogy kiírunk pár filmet DVD-re, amiket letöltöttünk a filmvadászról, mellé töltöttük le a Nero StartSmart DVD író programot. Beraktuk az üres lemezt, elindítottuk az írást a kiválasztott filmmel és mikor kész lett a DVD-n lévő filmnek nem volt se a gépen, se a DVD lejátszóban hangja, mintha néma filmet nézne az ember. Viszont annak a filmnek ami a gépen van, annak van hangja. Mit csináltunk rosszul?

2016. júl. 11. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A legvalószínűbb probléma az, hogy vagy a DVD lejátszó túl régi vagy a film kódolása túl új / nem "szabványos". Rengeteg fajta videó és audió 'kodek' (szoftver ami a lejátszáshoz kell) létezik, számítógépen a legtöbb lejátszó elég friss ebből szempontból (vagy frissíthető egy újabb verzió telepítésével), viszont az asztali lejátszók általában csak azt tudják amit rájuk tettek amikor megjelentek. A legtöbb ismert filmkódoló / kalóz betart bizonyos szigorú szabályokat, hogy az általuk készített filmek a legtöbb lejátszón még sok évre visszamenőleg is gond nélkül fussanak, de mivel ezek számos megkötést tartalmaznak sok más ember meg nem szereti betartani őket, hiszen PCn úgyis menni fognak. Például egy átlag tisztességesen lekódolt film HDben 6-8GB is lehet egy szabványos kódolással, míg egy újabb kodekkel 2GBnál is hozhat hasonló minőséget viszont csak a legújabb kodekekkel fog menni.


Röviden összefoglalva a DVD lejátszód valószínűleg nem ismeri azt az új hangkodeket amivel a filmet tömörítették.

2016. júl. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2016. júl. 11. 19:31
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt esetleg még meg tudnád mondani, hogy ezeket a filmeket lehet-e dekódolni, vagy úgy kódolni/konvertálni, hogy a régebbi DVD lejátszók is lejátszák??
2016. júl. 11. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki válaszolt. Most, hogy jobban végigolvastam a kérdésedet észrevettem, hogy átsiklottam egy fontos részlet felett, miszerint a számítógépen sem megy a hang. Ez kicsit más megvilágításba helyezi a dolgot, bár a lényeg ugyanaz. Tehát van ez a kodek dolog, ami k(c)oder meg a dek(c)oder szavak összefűzése. Vagyis minden videó vagy hangtömörítési típushoz van egy ki meg egy betömörítő része. Viszont a legtöbb lejátszóhoz csak a kitömörítő részt szokták mellékelni, ugyanis a betömörítő az csak akkor kell ha valaki a saját filmjeit szeretné kódolni amire általában nincs szükség. Nálatok az lehet a helyzet, hogy a hangsávhoz nincs meg a betömörítő és emiatt a nero nem is tudta átalakítani dvd formátumba.

Például ezzel a programmal meg lehetne nézni milyen codec kell hozzá: [link]

És ugyanitt a free codecsen rá lehetne keresni név szerint a codecre.

2016. júl. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi még1szer a választ
2016. júl. 12. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!