Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Előerősítőt építettem LM 1036...

Kukacgizi kérdése:

Előerősítőt építettem LM 1036 N típusó IC-vel az a problémám hogy a gyári kapcsolási rajzán fel van tüntetve hogy elektrolit kondenzátor kell a műsorforrás kivezetései elé tenni de nincs odaírva az értéke mekkora kell. Mekkorát tegyek elé?

Figyelt kérdés

itt a gyári adatlapja

[link]



2016. júl. 11. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hetedik oldal.
2016. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Béluska2016 ***** válasza:

Elegánsan lehagyták a rajzról, mindkét oldalon. A számításokban nem vagyok zseni, mert én is csak hobbi szinten építettem ilyesmiket rajzból. Igazából illeszteni kell a végfokhoz. lehet kell ellenállás is. Amúgy az érték hiánya abból is fakadhat, hogy ha van egy végfok rajzod, aminek a bemenete kondival kezdődik, akkor ez az a kondi, értelem szerűen nem kell kettő egymás után sorba kötve. Emlékei szerint 1 mikrós szokott lenni. Itt van két rajz, 1 ill 2,2 mikro, és a földelő ellenállás 47k, 22k.

[link]

[link]

sok sikert!

2016. júl. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A linkelt doksiban rajta van a hetedik oldali rajzon.
2016. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Béluska2016 ***** válasza:
44%
Pont ott nincs rajta, a kondi igen, de érték nincs! Mennyi az érték a rajzon szerinted?
2016. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Analfabétáknak kár magyarázni.

Oda van írva, hogy 0,47 uF, magyarul 470 nF.

Hetedik oldalon, ahogy fentebb írta valaki.

Van még kérdés? Az összes kondi értéke ott van a rajzopn, a számokat meg gondolom ismered, a tizedespontot is.

2016. júl. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Figyelj vakegér, csak neked, csak most, akciósan egy rajz a hivatkozott pdf-ből kimásolva, a hetedik oldalról.


[link]


Nem kéne elgondolkodni azon, hogy a fórumba válaszolgatás helyett inkább olvasgatni kéne szakirodalmat, okosodni, művelődni?

2016. júl. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

# 2

Mit szívsz? Jó anyag lehet.

2016. júl. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Béluska2016 ***** válasza:

Analfabétáknak, vakegereknek és a szívós gyereknek:

"fel van tüntetve hogy elektrolit kondenzátor kell a műsorforrás kivezetései elé tenni de nincs odaírva az értéke mekkora kell"

Számomra a műsorforrás kivezetése az kimenet, keveset tudok angolul, de nálam OUTPUT! Mivel előerősítő áramkörről beszélünk egy végerősítő fogja követni, azaz végfok. Ennek az előerősítőnek a kimenete, a végfog bemenetére van kötve. Remélem eddig tudtatok követni. Ha a végfok kapcsolási rajza kondenzátorral kezdődik, mint az általam linkelt rajzok, akkor az előerősítő OUTPUT-ján levő kondenzátorok (tehát duplán) feleslegesek. Ezért nincs ezen az előerősítő rajzon érték feltüntetve, mert gondolták, hogy a végerősítő paramétereinek megfelelő értéket kell választani. De nyilván való, ha te egy "kész gyári" asztali erősítőhöz kapcsolod, nem látsz bele, hogy van-e kondi, és milyen érték? (megjegyzem van, és megfelelő értékű) Ezért kérdezi a kérdező hogy a rajzon fel nem tüntettet érték mekkora? Még egyszer hangsúlyozom NINCS ÉRTÉK ÍRVA A RAJZON A KIMENETRE! Ergó nem kell oda kondenzátor mert a végfokban (99,99% -ra) van. Itt a rajzon "csak jelezték" hogy ott kondival "folytatódik" a jel útja.

2016. júl. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó, amelyik boltba vettem az IC-t ott feltettem ugyanezt a kérdést amit ezen az oldalon is és azt mondta hogy el kellene olvasnom a gyári leírásait és valamit kell nézni, nos eléggé kezdő vagyok még de akkor lehet fölös lesz az ELKO a végére?
2016. júl. 12. 09:35
 10/12 A kérdező kommentje:
ha már itt vagyok felteszek egy kérdést, a loudness hez 1 áramkörös 2 állású billenökapcsoló kell? vagy valami más?
2016. júl. 12. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!