Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A stabilizátor kockák jelölése...

A stabilizátor kockák jelölése hogyan van? S, M, L -melyik melyik?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a 78xx a pozitív bekötésű, a 79xx pedig a negatív pl, de az A jelölése hogyan történik?


Valami olyasmi dereng, hogy az M-es az 1 A-es, de ez se biztos.

Melyik a legnagyobb? Esetleg van 3 A-s is? és hogy jönnek sorba a betűjelzések?


2016. júl. 17. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. júl. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb áram kell, olvasgasd ezt:

[link]


Amúgy mire használod?

Mekkora a max terhelés?

2016. júl. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kb 3 A áram kellene nekem de az stabilan azaz akkor lehet h 5 A-es stab kellene, h ne melegedjen és hosszú távon is működjön?
2016. júl. 17. 09:38
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a rajzokat is, de sajnos nem segítenek. csak mert látok egy ilyet h 7805LM, sajnos még sehol nem látom, hogy ehhez mennyi A tartozik :(
2016. júl. 17. 09:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Esetleg ezt ajánlom, elegánsabb megoldás mint a stabkockákkal szórakozni.

Természetesen az előfoduló legmagasabb szükséges kimeneti fesztől nem legyen sokkal nagyobb a bemeneti, mert a nagy különbség fogja melegíteni.


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=tOFvfZyXLzY

2016. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:

A típusjelölésben lévő betűjelek jelentése teljesen fakultatív, a gyártótól függ. Mindegyik úgy jelöli ahogy akarja.

A konkrét gyártó adatlapja alapján deríthető ki mit tud az adott típus.


"kb 3 A áram kellene nekem de az stabilan azaz akkor lehet h 5 A-es stab kellene, h ne melegedjen"


A melegedés nem fog attól változni hogy 5A-es vagy 3A-es példányt teszel bele.

A melegedés mértéke a be és kimeneti pont közötti feszültség különbségétől és az átfolyó áram szorzatától függ.

Más okból viszont előnysebb az 5A-es változat.

2016. júl. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
úgy értettem a melegedést h ha pl egy 1 A-s stabkockára rákötök olyan fogyasztót, ami 2 A-t igényel, akkor az bizony tűzforró lesz, hiába teszek hozzá egy csomó fémet hűtésnek ...
2016. júl. 18. 09:10
 8/9 A kérdező kommentje:

#5

köszi ez nagyon király tényleg, csak mi a neve ennek magyarul? és lehet nálunk is ilyet szerezni vagy csak ebay-ról rendelni? csak mert elég sürgősen kellene ...

2016. júl. 18. 09:11
 9/9 anonim ***** válasza:
2016. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!