Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van az udvarban egy régi...

Van az udvarban egy régi 125W-os higanygőz lámpa. Megérné lecserélni a benne levő izzót egy 60W-os LED-re?

Figyelt kérdés

A lámpa teste maradna fent, csak a belsejében kikötném az előtétet, kondikat, és a foglalat egyenesen kapná a 230-at.

A Led izzó Aliexpressről van, 60W-os 5500 Lumen fényerőt ad. Ez az izzó: [link]



2016. júl. 29. 13:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ismerősöm olyan megoldást ajánlott, hogy minden elektronikát, foglalatot szedjek ki a villanyból.


Azt mondta rakjak bele fénycsövet. Hozott nekem két 36W-os előtétet, 2G11 foglalatot. A villany felső része (teteje) nyitható, oda raknám a két előtétet és a két gyújtót. A kábelokat szépen átvezetném a világító részbe ahol a két 2G11 foglalatot egymás mellé felfúrnám, mindkettőt bekötném. Beleraknám a 2 darab ilyen fénycsövet: [link]

2*2900 Lumen = 5800 Lument adna.


Erről a megoldásról mi a véleményetek?

2016. júl. 31. 07:53
 12/17 A kérdező kommentje:
Rossz a link, ez a fénycső: [link]
2016. júl. 31. 07:54
 13/17 anonim válasza:
73%
Ez is lehet megoldás, ha be lehet szerelni, de azzal számolj, hogy ha hagyományos előtétet teszel be (ahhoz kell gyújtó), akkor a valós fogyasztás 20-40%-kal magasabb lehet a névlegesnél. (A lecserélendő lámpádnál is ugyanez a helyzet.) A modern elektronikus előtétek jóval gazdaságosabbak (+ zajtalanok, nem vibrálnak), igaz drágábbak, és itt is fontos a megbízható gyártó. Ezek között van direkt kültéri gyártmány is.
2016. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szirty ***** válasza:
100%

"Ez úgy lene megoldható, ha egy hő szenzor figyelné a LED talpponti hőmérsékletét"


Nem. Ezt megfelelő tervezéssel és méretezéssel lehetne megoldani.

2016. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Szirty ***** válasza:
73%
A régi HGL-el mi bajod volt?
2016. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Valami gond lehet vele, mert világít mondjuk 20 percig, aztán valamiért kialszik, 1-2 perc után elkezd újra beindulni... Aztán úgy gondoltam kicsit energiatakarékossá tenném... De más különösebb gondom nincs vele.
2016. júl. 31. 17:45
 17/17 anonim ***** válasza:

"Szirty nevű felhasználó válasza:


"Ez úgy lene megoldható, ha egy hő szenzor figyelné a LED talpponti hőmérsékletét"


Nem. Ezt megfelelő tervezéssel és méretezéssel lehetne megoldani."


Nyilván ez az első, de ha egy zárt burkolatba van a led lerontott hűtéssel betéve, ott nincs méretezés sem semmi. Akkor az az egyetlen ha nem kap akkora áramot a led, ha elért egy hőfokot.


Igaz, ez nem ennél lenne használható igazán. Inkább egy olyan mobil fényforrásnál ahol üzem közben általában van áramló levegő, de ha álló helyzetben is bekapcsolva marad a lámpa akkor jobb ha van ami beavatkozik.


(Mozgás közben hűvösen langyos a lámpa

Álló helyzetben gyorsan túlforrósodik.)

Ez pont bringán volt a 30 Wattos lámpámnál.


Éjszaka mentem a többiekkel és estem egyet. Miközben kezdtem összeszedni magam, elfelejtettem kisebb fokozatra kapcsolni a lámpát. mire eljutottam addig, hogy a lámpával foglalkozzak már nem tudtam megfogni. Azt még anno áramló levegőre terveztem és amikor megálltam már nem kapott elég hűtést.


Ilyen esetben lehetne hasznos egy ilyen hő szenzoros érzékelő, de a lustaságommal dacolva nem foglalkozom vele. :D


Ez a lámpa amiről beszélek, egy házilag tervezett, állítható fókuszú alumínium tokban van de nem elég a hűtés álló levegő mellett csak menet közben, áramló levegőben nem melegszik túl.


Nem kettő led van benne mint a képen, hanem három db. 10 Wattos.


[link]

2016. aug. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!