Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy ledet hálózati feszülts...

Ha egy ledet hálózati feszültségről előtét kondenzátorral szeretnék használni, akkor hogy tudom kiszámolni, hogy milyen kondi kell? Mi erre a képlet?

Figyelt kérdés

Értelem szerűen tudom, hogy kb. mekkora a led nyitófeszültsége és a max. áram ami átfolyhat rajta.


Diódát érdemes beletenni? Ha igen, hova?



2016. júl. 30. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Diódát a LED-el párhuzamosan kell beletenni, antiparallel. A kondenzátor értékét úgy tudod kiszámolni, hogy a szükséges reaktanciából számolod vissza az értékét, a frekvencia adott, de használj még egy soros ellenállást is, hogy ne csattanjon ha szinusztetőt találnál épp és egy nagyértékű párhuzamos ellenállást a kondival, hogy ki tudjon sülni.


Mivel a hálózattal galvanikus kapcsolatban lesz így az áramkör, ezért előfordulhat, hogy ha sokat játszol ezzel elhunysz. Még ha a kondenzátor korlátozza is az áramot az elegendő, hogy minimum megérezd, ha pedig erősebb ledeket akarsz meghajtani, akkor halálos is lehet az árama, ha a led helyett te kerülsz bele a körbe.

2016. júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Persze, nem nyúlok bele, ez egyértelmű.


Közben találtam egy két infót. Annyi biztos, hogy kell bele dióda. Vagy úgy ahogy te mondtad, vagy ami jobb, hogy a ledek elé teszek egy egyenirányító graetz diódát. Aztán + egy szűrő kondit, hogy ne vibráljon a led.


Azt viszont nem igazán értem, hogy az előtét kondira miért kell kisütő ellenállás?


+ Még valami képletet is kérnék, mert nem tudom, hogy mennyire jó amire én emlékszem, vagy amiket találtam.

2016. júl. 30. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!