Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Aki ért az energiatakarékos...

Aki ért az energiatakarékos égőkhöz, segítene tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Akciósan vettünk egy éve az új házunkba gyönyörű lámpákat, melyekbe G9-es foglalatú égők kellenek. A boltban szóltak, hogy halogén izzók vannak benne, ezeket érdemes Led-esre csaerélni, hiszen nagyon nem mindegy a fogyasztása. Most találtam akciósan eket:

[link]

Kérdésem az lenne, hogy ez tényleg alacsony fogyasztású-e? Igazából egy 5 és egy 4 égős lámpáról van szó, ha minden helyre ilyen égő teszünk akkor se lesz nagy a fogyasztása? Egyszerű lélekként én abból érteném meg a legjobban, ha valaki megtudná mondani, hogy ezek az égők A, vagy A+ nak felelnek meg?


2016. aug. 7. 09:02
 1/4 Trafó1 ***** válasza:
A ledesből öt égő (5x4,5=22,5 w) a fogyasztása de megfelel egy 200w-os izzónak , természetesen kevesebbet fogyaszt, nyugodtan kicserélheted.
2016. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:

Sokkal kevesebbet fogyaszt a LED-es megoldás, ez biztos.

Ami nem teljesen biztos, hogy a sokkal kevesebb fogyasztás nem jár-e kisebb fényerővel, illetve árban melyik kedvezőbb. :)

Előszeretettel számolnak úgy, hogy a a 4.5W-os LED fényereje 45W-os hagyományos izzónak felel meg.

Nos nem. Inkább olyan ötszörös különbséggel lehet számolni a gyakorlatban.


" Egyszerű lélekként én abból érteném meg a legjobban, ha valaki megtudná mondani, hogy ezek az égők A, vagy A+ nak felelnek meg?"


Ha ötöt összeraksz ebből (22W) a fényerő kb. 110W-os izzónak fog megfelelni (egy 20W-os halogén izzó fényereje 350 lumen, ennek a 4.5W-osnak meg 390)


Ebből érthető meg a legkevésbé.


A színhőmérsékletre is figyelj, nagyon el lehet rontani egy rossz választással a dolog!

2016. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Milyen színhőmérséklet a megfelelő?
2016. aug. 11. 07:45
 4/4 Szirty ***** válasza:

Egyéni ízlés kérdése mondjuk úgy.


Én pl. nem kedvelem a magas színhőmérsékletű hidegfehér fényt.

Azért jegyeztem meg hogy erre figyelj, mert el tudja rontani a dolog hangulatát és így az egész lényegét ha nem ad komfort érzetet mert zavar a fénye.

2016. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!