Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Minek hívják a nyáklap alap...

Minek hívják a nyáklap alap szigetelő anyagát amire rá van gőzölve a réz?

Figyelt kérdés
Üzletben milyen néven találom meg?

2016. aug. 7. 22:57
 1/6 acelsziv ***** válasza:
50%
Most mit akarsz? Maratlan nyáklemezt? Akkor kérj azt.
2016. aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem azt. Hát nem egy olcsó hobbi lesz!

Köszi a választ.

2016. aug. 7. 23:38
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

Bakelit. De maga az anyag többféle "kódnéven" készül. FR-4, CEM-1, stb.

Viszont a mart nyák nem úgy készül, hogy az üres nyákra felviszik valahogy a megfelelő rézfóliát, hanem eleve olyan az a bakelitlap, hogy a teljes felülete réz, és a fölösleges rezet marják le róla.

2016. aug. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt értettem eddig is.

Bele fogok merülni a nyomtatott áramkörök készítésébe.

2016. aug. 8. 08:03
 5/6 acelsziv ***** válasza:

3: Van olyan, hogy felgőzölik a fóliát.

És nem csak bakelit lehet az alap. Az rég volt. Manapság inkább üvegszálas epoxigyantát használnak.

Kérdező: Nem olcsó attól függően, hogy akarsz dolgozni.

Ha fotoeljárással, akkor veszek pár HgLi izzót, lepattintod a külső búrát és a belét beépíted egy fadobozba. Középen üvegpolc és kész az alsó felső megvilágítás. UV lakk nem drága és a vegyszerek sem csak az elszívásra ügyelj. Fúráshoz meg állványos fúró ajánlott.

2016. aug. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én ma néztem meg amit kerestem 1500ft az A4 méretű 1mm vastag maratlan nyáklap. Tanulni jó lesz nem drága.

135 grammos műnyomó papír

P800 csiszoló

p2000 Csiszoló

96%-os etanol

20% sósav

30%-os hidrogén peroxid

segítségével égetem a nyomtatott áramkört.

De amúgy van valami áramkör fóliám amit évek óta őrzök de nem tudom pontosan mi lehet.

2016. aug. 8. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!