Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék venni a gépembe még...

Szeretnék venni a gépembe még 4gb ramot de nem tudom hogy jo e-lesz?

Figyelt kérdés

Az alaplapom: Asus m2n68-am se2 csak 2slot van ramnak.

Van benne egy 1gb meg egy 2gb ddr2-es ram.

És nem tudom biztosan hogy látni fogja e a gépem a 6gb ramot mert kiveszem belőle az 1gb-ot mivel nem férne bele.

Az Aida64 Engineer-el megnéztem hogy max mennyi ramot támogat és azt írta hogy: max memória kapacítás:4gb Tehát csak 4gb ramom lesz így hogy lehet ezt megoldani hogy ne vegyek új alaplapot???

És mennyit számít a proci?

Proci: AMD Athlon II X2 215 64x


A Válaszokat Előre is Köszönöm!!!!



#alaplap #max memória kapacitás
2016. aug. 8. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Max beletehetsz az 1 g helyett 2 G t. Ha 32 bites a win ed, akkor ennyit fog látni, és nem többet.
2016. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most látom 64 bites..hát nem tudom, és nem költenék sokat már erre...
2016. aug. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


A lapod a specifikációja szerint max.4 GB-ot tud kezelni.

És csak 2x2 GB elosztásban.

Annak a kihasználásához pedig 64 bites op.rendszer kell. Ahogy a fentiekből is látható...

2016. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
...ja, és nem a proci a mérvadó, hanem az alaplap...
2016. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a legfontosabb az alaplap de volt ahol azt olvastam a proci is.

de ha a 32bites rendszerek max 4gb ot kezelnek akkor felesleges felraknom a 64bitest mivel akkor se támogassa az alaplapom ugye??

2016. aug. 8. 21:26
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és mégvalami tudnátok ajánlani valami jo alaplapot amin 4 slot van ramnak meg hogy 1 slot-on max 4gb-ot támogasson??
2016. aug. 8. 21:29
 7/10 anonim ***** válasza:

#5 válaszodra:

ott van a linkelt oldalon, hogy ha a rendszered 32 bites, akkor 3 GB-ot fog látni a 4-ből. A 64 bites OS pedig mind a 4 GB-ot.

(a 64 bites rendszerhez az eszközeid 64 bites drivereit kell majd feltenned.)

A procik már jó pár éve mind 64 bitesek, elég régen volt már a proci a kritikus pont...


#6 válaszodra:

ahogy azt #2 írta, erre a gépre már nem érdemes költeni. Max. azt a 2 GB-os RAM-ot, ha nincs keret egy modernebb konfigra.

Annak meg semmi értelme, hogy lecseréld a lapot csakis a 6 GB RAM miatt. A 6 GB-nak csak az újabb játékoknál van értelme.(bár akkor már a 8 GB a megfelelőbb)

Játékokra egy Intel alapú konfig megfelelőbb, és ráadásul jobban is fejleszthető a későbbiekben.

Ha meg nem a játékok miatt tennél bele 6 GB-ot, az felesleges pénzkidobás mert a 4 GB bőven elég mindenre...

2016. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
oké megveszem a 4gb-ot és majd ha egyszer lesz egy jo alaplapom akkor majd használhatom mind a 6gb-t
2016. aug. 9. 15:04
 9/10 anonim ***** válasza:
A DDR2 memóriák (és alaplapok) már most is eléggé kifutottak (inkább csak filmnézésre és netezésre valóak), a DDR3 vagy DDR4 az aktuális. Ha megveszed a 4 GB-os DDR2-t, csak használt lapot fogsz tudni alátenni egy gyenge, használt, évek óta már nem gyártott procival. Szerintem gondold át a dolgot!
2016. aug. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ujraraktam a windowst!

win 7 64bitre es lassa es kezeli is mind a hat giga ramot ugynez ki hogy az aida engineer ugy ertette hogy max 4gb egy slotban mehet max tehat valoszinuleg max 8gb ramot tud kezelni.

attol hogy regi az alaplapom meg nem intelem van hanem amd attol ez meg nem sz@r gep es attol hogy nem ddr5-ös nem lesz rosszabb a gepem!

2016. szept. 22. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!