Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy 160 gb belső...

Gtx kérdése:

Vettem egy 160 gb belső vincsesztert lehet e külső vincsesztert csinálni belölle és hogyan? (youtube-os videóval)

Figyelt kérdés

2016. aug. 10. 15:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

A találós kérdések rovata nem ez...

Nem tudni a winchester 3,5 vagy 2,5-es, nem tudni hogy P-ATA vagy SATA csatolású.

[link]

A merevlemezednek megfelelő házat vedd, nyomd bele és használd USB portról.

YT-t meg keress hozzá, de ehhez végképp felesleges.

2016. aug. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Veszel neki egy USB-s házat és kész.

Kell tudni, hogy 2,5 vagy 3,5 és IDE vagy SATA.

Aliexpressen 1-2 ezerből meg is van, de szerintem idehaza se sokkal drágább.

Video hülyeség, mert nem nagy ördöngősség összerakni egy ilyent, ha megfelelő házad van hozzá.

Ócsójánosoknak ház se kell, csak egy sima ide2usb vagy sata2usb.

2016. aug. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Csak 3D videó van róla, az megfelel?

VR szemüveggel meg tudod nézni.

2016. aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
és azt honnan tudom meg hogy 2,5 vagy 3,5 bocsi egyáltalán nem értek hozzá
2016. aug. 10. 18:07
 5/24 Béluska2016 ***** válasza:

Na a bajok itt kezdődnek...

A 2.5 laptop-okba való, ami "kicsi" kb. 10x7x1 cm. A 3,5 asztali gépbe való, ami ettől "nagy"-obb. :)

Aztán 2. kérdés a csatlakozás, ha sok kiálló tüske van két sorban akkor IDE amit sokás ATA, PATA, P-ATA nevezni.

Ha meg egy fekete műanyag csatlakozó van ami két részből áll (olyasmi lapos érintkezős, mint az usb) 7+15 érintkező, akkor SATA. Ha kicsi akkor veszel CSATLAKOZÁSNAK megfelelő házat (2-4 ezer forint) és lesz egy kis USB-s vinyód. Ha nagy akkor is kapsz kéz házat, de ott már külön táp is kell, nagyobb, több kábel, kell külön áram neki... Persze akkor is egy klassz csak nagyobb USB-s külső vinyód lesz.

2016. aug. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Béluska2016 ***** válasza:

Ha veszel ilyen IDE+SATA to USB átalakítót, tápegységgel, ahogy a linken látod, akkor minden fajta és méretű winchestert tudsz "külső" USB-sként használni. Nagy hátránya, hogy nem "HÁZ" nem védi semmi az alkatrészeket és kisebb ütéseket. Amúgy nagyon figyelj, hogy soha ne üsd oda valaminek (pláne ne ejtsd le) mert rögtön meghal és veszett minden adatod. Picivel rátermetebb szakértelmet, és figyelmet igényel, mint a "házak". De egy összegért mindenre, mindenhez használható. (nekem ilyen van ezer éve)

[link]

2016. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Akkor csak egy IDE+Sata to USB -t kell vennem és kész de amit küldtél linket az egy kicsit drága számomra és ez is jó a leirásban tápot kulon kell hozzá venni azt is meg kell vennem vagy nem ? [link]
2016. aug. 10. 20:59
 8/24 Béluska2016 ***** válasza:
Ez ugyan az amit én küldtem neked. De amíg nem tudod milyen az a vinyó amit vettél, nem lehet válaszolni a kérdésre. Mert ahogy a leírásban is van, a 2,5" IDE csatlakozóhoz elég tápegység nélkül is. Azért mert 2,5" és 3,5" SATA csatlakozó egyforma, áll a TÁP+ADAT érintkezőből ahogy az előzőekben írtam. De a LAPTOP azaz 2,5" -es csak 5V-al mennek, nem kell 12V nekik. ezért elég az USB 5V-je. Mivel a Sata külön TÁP csatlakozós ezért a kicsihez, nagyhoz is kell táp. Bár a kicsihez elég lenne 5A,2A tehát egy usb töltő persze, csatlakozót kéne "kreálni". De az IDE 40/3,5"-44/2,5" tüske között a 4 tüskén megy az 5V TÁP ezért elég ez a kütyü ebben az 1 esetben a 4 verzióból. A 40 tüske csak adat a 3,5" vinyónál és külön (molex) csatlakozón citrom+fekete+piros+fekete kapja 5V és 12V TÁPot. Érted?
2016. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Béluska2016 ***** válasza:

Amúgy ezeket a képeket jól nézd meg! az egyik oldal nagyobb lyukak 40 lyuk, ebbe megy a negyven tüske ez 3,5" IDE, ehhez MOLEX csatlakozós 5V/12V TÁP is kell!

Másik oldala sok kisebb 44 lyuk, az a Kicsi laptop IDE 2.5" csatlakozó ehhez nem kel táp, mert 40 adat + 4 TÁP láb van és elég az USB 5V-ja. A tetején az a kis fekete (USB szerű) csatlakozó a sata 7 érintkezős ADAT csatlakozója, Ide kell bedugni egy (általában piros) SATA ADAT kábelt (ezt, ha nem adják vele 300-600 forint) mindkét végén egyforma fekete (USB szerű) csatlakozó van ennek a másik vége megy a vinyóra. Mindegy melyik, melyik vége és mindegy, hogy 2,5" vagy 3,5" mert a Lényeg, hogy SATA. Viszont ezen az adatkábelon nem megy TÁP áram, ezért mindkét mérethez kell venned tápot. (Igaz a 2,5"-hez elég lenne 5V, SATA TÁP, de ilyen létezik. (csinálni lehetne)) Szóval kell mindkét mérethez a MOLEX 12V/5V TÁP plusz a MOLEX-SATA TÁP átalakító ami piros+fekete+citrom+fekete kábelekből áll. Igaz, hogy ebből a 2,5"-es csak a piros+feketét 5V használ, a nagy 3,5" mind a négy színt 12V/5V is. Ezért küldtem neked teljes szettet. Ami nem drága, hisz egy "ház" is ennyi lenne, ami csak 1 cucchoz jó, ez meg univerzálisan mindenhez, CD/DVD/BLUE-hoz is. Érted?

2016. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszi már vágom megveszem a linkben szereplő "csomagot" és lèsz


De a képen a tápon ami van 3 lyuku bemenetet azt hova csatlakoztassam vagy az nem kell ?

2016. aug. 11. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!