Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ajtócsengő hangját ki lehet...

Ajtócsengő hangját ki lehet erősíteni hogy hangosabban szóljon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ajtócsengő nagyo nhalkan szól és központilag van megcsinálva (panelház), átszerelni nem lehet, vezetéknélkülire se.

Milyen készülék tudná azt, hogy csengő mellé teszek egy mikrofont, mikor csengetnek, bekapcsol és egy vevőkészülékre (vagy mellette lévő hangszóróra) kiküldi felerősítve a csengő hangját?

Fontos lenne, hogy csak amíg szól a csengő, addig fogyasszon áramot, különben mindig lehetne cserélgetni az elemet... Nem tudom, hogyan lehetne ezt megoldani, hogy csak bizonyos hang hatására aktiválódjon a mikrofon.



2016. aug. 23. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen marka / modell? Talan van hozza speciel hangosabb belteri egyseg a beszallitonal.
2016. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 homo ludensz ***** válasza:
Nekünk mióta ez ház megépült elemes csengő volt mindig. 14-15 méterre van a kapu és az előszobába a csengő. Úgy szól 3 vagy 4 elemmel hogy a kiskutya vitustáncot jár míg ugatja. 900Ft. körül van egy ilyen csengő és ne fúrj ha tilos csak ragaszd oda kívülre a nyomógombot s belülre a csengőt. Vannak olyan erős ragasztók hogy felragasztod és még a kabátod is megtartja. Nálam 1 évig biztos elég bele az elem. Ne átszereld! Mellé szerelj egyet.
2016. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ilyen csengővel két probléma is van, egyik az, hogy ajtócsengő is meg kaputelefon is a kaputelefon hangszóróján szól és ilyen vezetéknélküli csengővel csak az ajtócsengőt tudnám megoldani - ha egyáltalán meg tudnám oldani (lásd alább)

A halk kaputelefon probléma továbbra is maradna.

A vezeték nélküli csengő:

Ha mellésze relem, akkor két csengő lesz és tartok tőle hogy csak egyet nyomnak majd meg a másikkal nem próbálkoznak.


#1 kérdezte a típust.

Valami CodePhone digital System, ennyi van ráírva.

Nem igazán találok arukereso-n se hangerőszabályzósat kaputelefonból ha meg igen nem tudom: kompatibilis -e ezzel a rendszerrel.

Nem tudom azt sem, mi határozza meg a kompatibilitást.

2016. szept. 1. 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Olvastam leveled!


Ehhez a raspberry nem igazán jó megoldás. Kicsit ágyú lenne a verébre!


1) Én első körbe a gyártóval venném fel a kapcsolatot (akár személyesen) pontos típusszámokkal a zsebemben. (Ha nem tudod pontosan akkor a közös képviselőt kellene megkeresni vagy a gondnokot, hátha ő pontos adatokkal rendelkezik vagy elő tudja keresni a számláját amin szerepel. Utána a gyártó lehet tud tökéletes megoldást a problémádra!


2) Ha semmilyen módon nem oldható meg az első verzió, akkor valami erősítőt kell építeni. Ehhez a hobbielektronika oldalán nézz körbe és ott a fórumon segítséget is fogsz kapni a megépítésében. Egy minimális elektrotechnikai tudás szükséges hozzá!

2016. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!