Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan működik egy nagy...

...kira... kérdése:

Hogyan működik egy nagy építkezés?

Figyelt kérdés
Én villanyszerelő vagyok egy cégnél, ahol csak sima fizikai munkát végzek. kaptam egy lehetőséget, hogy beálljak egy bővülő cégbe, viszont csak nagy munkákat tudna szerezni. Miket kell tudnom ahhoz, hogy be merjek vállalni egy nagyobb munkát? Kisebb-nagyobb lakóházakat már csináltam rajzal, és anélkül is.

2016. aug. 23. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyilvan egy nagy epitkezesnel tervet keszitenek amiben minden benne van.
2016. aug. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy igazán nagy építkezésen már nem te mész be, mint vállalkozó, hanem valamelyik nagy villanyász cég bevállalja az egészet az elosztószekrények kivitelezésétől az utolsó villanykapcsolóig. Általában saját kapacitással nem győzik, így ők szoktak alkalmazni alvállalkozásban villanyszerelő egyéni vállalkozókat, mikrovállalkozásokat.

Rögtönzés nincs, csak rajz van. ha a megrendelő külföldi, különösen német nyelvterületről, akkor mindennek olyannak kell lennie, mint a nagykönyvben. kábeltálcamagasság, függesztés módja és gyakorisága, a felhasznált kábelek... szóval ilyen helyen rengeteget fogsz kábeltálcát szerelni, kilométerszámra erősáramú és gyengeáramú (LAN, riasztó, kamera, kábeltévé) kábeleket húzni, tégla és gipszkarton falba dobozokat tenni (pont a helyére, nem fél centivel arrébb...), és ha minden rajz szerinti lesz, akkor nincs gond. Inkább kétszer egyeztetni, mint egyszer visszabontani, ha nem vették át.

Nem véletlenül, és nem azért mert unatkoztuk, használtunk mi is egy tízezer négyzetméteres csarnokban a hangszórók függetszéséhez lézeres távolságmérőt. Pont a helyén kellett lennie, és a padlótól +/- 1 centi eltérésen belül...

Ha el tudod felejteni a magyar szakik kedvenc szavajárását, a "jó az úgy..."-ot, akkor menni fog.


Persze legyen megfelelő szerszám, munkavédelmi felszerelés (minősített cipő, sisak, munkaruházat), mert a hiányáért akár be sem engednek a területre.

2016. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Köszönöm a fáradozásod, én is dolgoztam/dolgozom nagy építkezéseken. Az ott zajló munkákal tisztában is vagyok.

De ebben az esetben, nem mint alválalkozó mennék, hanem én lennék a fő villanyszerelő(én kapnám a kivitelezőtől a munkát).

Ami konkrétan érdekelne, hogy ha egy 20 lakásos társasház össze jönne.

Menyi emberel érdemes belefogni.

Milyen papírok vannak.

Kitől kapom a terveket.

Lehet hülyeségeket kérdezek, de eddig még csak dolgoztam sosem volt közöm a papírokhoz.

2016. aug. 25. 00:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon attól függ ki a megrendelő. Amik biztosan kellenek azok a kiviteli tervek, ez nélkül nem szabad elkezdeni semmit. Kell szerződés, kell beszélni a műszaki ellenőrrel, hogy ő mit szeretne és hogyan. A létszám az attól függ milyen határidővel, és hogyan kell elkészülni. Simán 2 szerelő 2-2 segéddel is tud ilyet szerelni, ha úgy van munkaterület (láttunk ilyet is, hogy annyira nem kaptunk területet, hogy így is 3-4 naponta tudtunk kimenni).
2016. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az első és legfontosabb, van felelős műszaki vezetői jogosultságod (FMV)?
2016. aug. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom, mi az és hogyan tudom megszerezni. De a kérdésedre válaszolva nincs.
2016. aug. 25. 21:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos nem bántásként, de akkor ez még(!) nem neked lett kitalálva! Annyi minden kell hozzá, ha jól akarod csinálni és nyugodtan aludni, hogy még! És ez csak a szakmai része, az adózási céges/alkalmazotti részt ne is említsem!

Cég vagy EV. meg van már?

2016. aug. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A vállalkozás már rég működik. Csak most lesz villanyszerelésel kibővítve.

Nem bántasz meg. Tényleg nem értek hozzá, ezért érdekel a dologog.

Eddig csak üvegezésel foglalkozott, most nem rég bővített lakatos munkákra is, már vállalt nagy munkákat. Jelenleg is egy ilyen munkát csinál. Tehát én is csak be lennék jelentve mint munkás csak én felügyelném a munkát, ( vezetőszerelő) komunikálnék az építésvezetővel... Stb.

2016. aug. 26. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!