Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A bejövő 3 fázisból 2 van...

A bejövő 3 fázisból 2 van szétosztva az egész házban, a harmadikkal anno nem csináltak semmit, viszont ezt attól függetlenül kivihetjük a műhelybe?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat kérek

2016. aug. 26. 18:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Akkor szabványos,ha védőcsőben vezeted :) de ezt most hagyjuk. Na meg ha a feszültségesés mértéke nincs 3% de ezt is hagyjuk mert a szolgáltatónál a feszültség ..7 8% ot is ingadozik 220-240V :D

Kismegszakítóból A-típusút /karakterisztikájút/ a világításhoz szokták használni.B egyszerűen fogalmazva lassabb kioldási idővel rendelkezik mint az A.

C-t vagy durva esetben D szokták a motorikus áramkörökhöz használni mivel a motorok indulásuk pillanatában 6-8 x os áramot vesznek fel mint a névleges.Ha "A" tipus van beépítve akkor előfordul olyan pl.:egy porszívó bekapcsoláskor leoldja a kismegszakítód :) Szóval én B-t vagy C-t tennék be.Ha motorok lesznek akkor jobb a C viszont B gyorsabban leold. A fokozatosság elve megköveteli hogy kisebb kell legyen mint 25A :) nálad 25A utána pl B16A 10A ... így.

A kismegszakító értéke a vezeték keresztmetszet függvényében változik.

A kismegszakító védi meg a kábeled az elégés /lakásleégés ellen...szóval ha azt kisebbre cseréled mint a szabvány akkor melegszik a falban a kábel,rosszabb esetben kigyullad a lakás...

Ha B 16A kismegszakítót szeretnél akkor minimum 3x2,5mm2 kábel kell.(normál 230V dugalj 16A )

ha több 3x4 mm2 kellene és ehhez 20A kismegszakító.

Ennél nagyobb lehet a kersztmetszet persze..csak lefelé nem szabad.

Fi relé az más szóval életvédelmi relé én pl mondjuk C16A/30mA ajánlom.Ipari területeken ennél nagyobbat építenek be,pl 100mA( ami szerintem már nem védi meg az emberi életet...túl sok 0,1A áram az emberi testnek...30 mA felett már leállhat a szived ha azon folyik át)


számítás nélküli ökölszabály :


70m nél nagyobb hossz esetén már 4mm2 kell mert nagy lesz a feszültségesés.

De pl sütőnek is minimum 4 mm2 kellene..

120m nél már 3x6mm2 kábel kell.

itt vizont meg tudod nézni a feszültségesést pl a neten még van 1000 oldala számítgatásához. szabvány szerint 3% lehetne

[link]

2016. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
a kismegszakítónál elírtam az nem kisebb hanem ha "Nagyobb-ra" cseréled!
2016. okt. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :)


Annyi lenne még a kérdés, hogy ha B25 a fő megszakító akkor voltaképpen tökmindegy hogy B-t vagy C-t teszek fel mert a B úgyis előbb leold?

2016. okt. 26. 18:52
 14/17 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi hogy megszakítás nélkül mehet a műhelybe? Tehát úgy értem hogy dobozt nem kell betenni a 30 méteren belül sehova?
2016. okt. 26. 19:33
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha sorbaraksz C B és A és azonos értékű kismegszakítót pl 16A mind akkor természetesen (elméletben!!) az A old le előszőr. Persze előfordulhat hogy az egyik régi és már nem így történik.Az áramszolgáltató legtöbbször nem engedi meg hogy C-t tegyél a mérőórádhoz(pontosabban nem te hanem a regisztrált szerelő aki hozzányúlhat az e-on vagy elmű hálózatához) .így védi a hálózatát hogy ne menjen ki az NKI. viszont ha neked B25 van és a végén C16 akkor már nem biztos hogy a B fog leoldani előszőr. vannak a gyártóknak leoldási görbéi ha ennyire érdekel a téma :) Természetesen megszakítás nélkül érdemes kivezetni mert a toldás mindig hibalehetőség. Viszont ha toldani kell akkor mindig kötődobozban szabadna szabványosan. Üdv :) bocsi a késői válaszért:)
2016. nov. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

[link]

tessék mit találtam neked :)

2016. nov. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 3. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!