Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem tudom külön kapcsoln...

Miért nem tudom külön kapcsolni az új lámpát?

Figyelt kérdés

Vettünk egy új lámpát két karja van és összesen négy izzó megy bele és az a gond hogy felszereltük előtte volt fent egy csillár és a kapcsoló az dupla voltát külön-külön tudtunk felkapcsolni vagy az egyik részét ,vagy a másikat.most az a gond hogy az új lámpát felszereltük de nem lehet külön-külön kapcsolgatni a négy izzót ! előtte a csillár ugy volt felszerelve hogy egy hármas csokival és az új lámpába ez a csoki benne volt és csak hozzá csatlakoztattam a három szálat ami a mennyezetböl kilogott. most a kérdés az hogy miért nem tudom külön-külön kapcsolni , ha az egyik kapcsoló részét megnyomom akkor felkapcsol mind a négy a másik fele meg már nem csinál semmit.

ez lámpától függ vagy valamit rosszul kötöttem be?



2016. aug. 28. 16:24
1 2
 1/14 Szirty ***** válasza:

Mit kötööttél hva?

Nem mindegy hogy a mennyezetből kilógó háromból és a lámpa három vezetékéből melyiket melyikkel kötöd össze!


Ha nem értesz hozzá ne szerelj villanyt!

2016. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kéket a kékhez , barnát a barnához és a sárga-zöldet középre kötöttem .
2016. aug. 28. 16:47
 3/14 A kérdező kommentje:
Ilyen MM fal kábel logot le a mennyezetből a lámpába pedig volt egy kék kábel meg egy barna csokihoz kötve , a másik végéhez bekötöttem a kék feléhez a kék kábelt a barnához meg a feketét és középre a sárgazöldet .
2016. aug. 28. 16:55
 4/14 A kérdező kommentje:
Tehát mégegyszer bekötöttem az N hez a kék kábelt a feketét az L hez a földelést középre , igy jó nem ? csak az a kérdésem továbbra is hogy miért nem tudom külön-külön kapcsolni a négyet mondjuk kettőt meg kettőt, hanem egyszerre tudom csak kapcsolni az összeset !
2016. aug. 28. 17:20
 5/14 anonim ***** válasza:
313e.gportal.hu/portal/313e/upload/594351_1235578404_04972.jpg
2016. aug. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azonnal szüntesd meg ezt a kötést, mert ez így életveszélyes. A színekben sosem bízhatsz. Ha eddig két részletben tudtad kapcsolni, az azt jelenti, hogy a plafonból egy nulla, és két kapcsolt fázis lóg. Vagyis a zöld/sárga nem védővezető, hanem az egyik fázis. Ezt rákötöttétek az új csillár földelésére, tehát ha valaki felkapcsolja mindkét kapcsoló, és megfogja a csillárt, az áramütést okozhat.


Mivel a lámpádnak egy fázis, egy nulla és egy védővezető csatlakozója van, ez azt jelenti, hogy gyárilag nem készítették fel a két részletben való kapcsolásra. Egy kép a lámpáról sokat segítene, és az is ha inkább szerelőt hívnál, mielőtt valaki meghal.

2016. aug. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ilyen a lámpa

[link]

2016. aug. 29. 11:29
 8/14 A kérdező kommentje:
A régi csillár az egy öt Ágú és van rajta egy kék egy barna és egy fekete szál, és azt néztem hogy a régi csokiba hármas csoki úgy volt bekötve hogy a barna a zöldes sárgával a kék a kékkel a fekete feketével
2016. aug. 29. 11:40
 9/14 A kérdező kommentje:
Fázis ceruzával meglehet nézni hogy ráz a lámpa vagy sem? Most körbe tapogattam de csak fázis ceruzával és nem világított sehol akárhol érintettem a lámpa testéhez.
2016. aug. 29. 11:48
 10/14 anonim ***** válasza:

A zöld sárga a te lámpádon normálisan a védővezető, a plafonban pedig az egyik kapcsolt fázis. Ha felkapcsolod mindkét ágat, akkor bizony világítani fog a fázisceruza. Kösd ki belőle, és a zöld/sárga kilógó részét tekerd be fekete szigetelőszalaggal, jelölvén hogy az is fázis. Amíg pedig nincs helye, vagy egy üres sorkapcsot húzz rá, vagy magát az ered is szigeteld le szigszalaggal. A lámpát kell újrakötni, hogy úgy kapcsoljon ahogy akarod.


Még egyszer leírom, a védővezetőről azonnal kösd ki a fázist, mert veszélyes!

2016. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!