Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Véletlenül elejtettem az...

Véletlenül elejtettem az ssd-t és nem érzékeli a gép, tönkre ment?

Figyelt kérdés
Helló az ssd-met (Adata 120GB Premier SP550 ASP550SS3-120GM-C ) elejtettem és nem érzékeli a gép Nem telepítettem újra, szerintetek tönkre ment?

2016. aug. 28. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy abban incsenek mozgó alkatrészek. Ha külső házban van, akkor nem lehet hogy a kábel valahogy szétcsúszott vagy elszakadt a ház belsejében?
2016. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát kibontottam a dobozból és csak maga az ssd esett egy olyan 1 métert a parkettára. Külsőleg semmi nyoma. A windows újra telepítése segíthet?
2016. aug. 28. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a windows-t ne bantsd, nem szoftveres lesz a hiba úgysem. En is arra tippelnek, hogy valami kabel szetcsuszott.
2016. aug. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És azzal tudjátok lehet-e valamit kezdeni?
2016. aug. 28. 19:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd vissza, nem valószínű hogy a leejtéstől nem megy.
2016. aug. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1 mèterről nem kellett volna semmi baja legyen.

Valami más ok miatt nem megy.

2016. aug. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Meg ne említsd, a boltnak hogy leejtetted, mert simán lehet, hogy az esésnek semmi köze az egészhez! viszont, ha megemlíted, elküldenek, hogy nincs garanciád, miközben ők adtak el neked egy hibásat!


Már rég telepítettem SSD-t, de mintha először BIOS-ban pár beállítást meg kellene tenni. Lehet, ha ezt megteszed, újra bootolsz és látni fogja. SATA3-as portra kötötted be? GSATA3 portra? GSATA3 portra ne kösd. Milyen alaplapod van (ha régi, az is gond lehet)? Keresd meg az alaplap leírását netten, nézd meg, hogy támogatja az SSD-t! Én pl. befaragtam, mert kiderült, hogy a GSATA3 porton fél sebességgel megy az SSD és instabillá válik gép... Nem olvastam el vétel előtt, hogy mit támogat a régebbi alaplapom. Picit google-zz utána, mit kell állítani BIOS-ban.


Aztán elvileg látnia kellene a gépnek, ha a SATA vezérlő módja, vagy mi jól van beállítva és jól kötötted be (SATA kábel helyén, tápkábel helyén). Bocs, a pongyola fogalmazásért nagyon amatőr vagyok.

2016. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Asrock B85 ANNIVERSARY alaplap

Cooltek CTC-X5 fekete számítógép ház

FSP 700W FSP700-50ARN OEM tápegység

Gigabyte GTX950 OC 2GB DDR5 GV-N950OC-2GD videokártya

Intel Core i3-4170 processzor

Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury HX316C10FK2/8 memória


Az alaplapon nincs Sata III-as port. Van kettes meg négyes.Szerintem ez egy rohadt átlagos gép. Redben írok majd a pcxnek (tőlük vettem).

Azért van annyi eszem hogy ne említsem :) .

2016. aug. 28. 20:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Értem, az alaplap márkája jónak tűnik.

SATA4-be dugdosnám serényen, nálam kellett minimális BIOS beállítás ahhoz, hogy felismerje (amit Google-ban fórumokon keresztül kerestem ki, úgy, hogy az alaplapom típusát és az SSD kifejezéseket kerestem együtt, esetleg a BIOS-t is hozzáírhatod).


Remélem, működni fog, ha nem ne kísérletezz vele sokat, vidd vissza, mert van egy rövid időtartam, amíg akár el is állhatsz a vásárlástól.


ui.: Mi a funkcionális impotencia?


Húzni, még tudja az öreg, de dugni, már nem...

Bocs a viccért.

2016. aug. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Működik. Újratelepítettem a windows-t és működik. Úgy látszik hardveres probléma volt. De azért köüszönöm a segítséget :)
2016. szept. 3. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!