Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Más használta a bankkártyám?

Más használta a bankkártyám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy illetéktelen személy online fizetett a bankkártyámmal paypalon keresztül. A kártyám nem tűnt el, szóval valószínűleg leírták az adatait. Szerencsére nem sok pénz volt a számlámon és miután bementem a bankba (OTP) letiltattam a kártyát. Ezt követően tettem egy feljelentést, a kérdésem az lenne, van-e arra esély, hogy a rendőrség kiderítse, ki használta a kártyám? Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Vagy amolyan tettem egy feljelentést és porosodni fog amíg el nem évül dologra számíthatok?

2016. aug. 30. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:

LE kell ragasztani a kártya számát, minimum a CV2 kódot hátul de akár az egészet is. A ?*&@Đ&Ätt eladónak semmi köze hozzá, sajnos bunkó öregasszony eladók nem fogják fel hogy miért ragasztjuk le a kártyát. A barom azt hiszi akkor nem érvényes a kártya agy lopott stb.


Esély van rá, de kevés, ha neten használta akkor nagyon csekély mondhatni kb. semmi.



Amúgy azt kell megnázd hol használtad, hol fényképezhették le z adatokat róla, vagy hol írhatták le.


Elég egy taknyos a McDonald'sban vagy bármely boltban.


Le kell ragasztani minden adatot rajta.

2016. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, ki tudják-e deríteni (talán IP-cím alapján lehetne), viszont a feljelentéssel együtt menj be a bankba, és tegyél panaszt írásban, kérve, hogy helyezzék vissza a számládra a pénzt.
2016. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A CV2 leragasztására még nem gondoltam, de jó ötletnek tűnik.


A bankba segítőkészek voltak az ügyintézők, már kértem az összeg jóváírását, elméletileg néhány nap az elbírálási idő.


(A kérdező voltam)

2016. aug. 30. 11:57
 4/6 anonim ***** válasza:

A jelenügyhöz nem tudok hozzátenni.

de hogy lehet elkerülni azt tudom.

Sok pénzintézetnél van virtuális vagy webkártya opció, illetve hozzá kapcsolódó számla, ezek elég védettek a visszaélésekkel szemben.

Nekem ilyen van: [link]

2016. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, ha az összeg kevesebb mint 50 ezer a rendőrség visszadobja, hacsak az elkövető nem folytatólagosan követett el visszaélést. A bank 30 napon belül visszavonja a tranzakciót jobb esetben.
2016. aug. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
cvc-t le kell vakarni róla
2016. aug. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!