Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tényleg csak egyfajta zsebwifi...

Tényleg csak egyfajta zsebwifi van a világon, és nincs korlát nélküli adatforgalmú zsebwifi?

Figyelt kérdés
Vagy a fönti, vagy a google nem a barátom, mert csak a vodafoneos zsebfizit találtam ami limitált adatforgalmú...nehéz lenne limit nélkülit létrehozni?
2016. aug. 30. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Korlát nélkli is van, csak legyél millioomos.
2016. aug. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem nehéz. Abból csinálják a limitest.
2016. aug. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért csak limites csomag van?
2016. aug. 30. 20:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a zsebwifi egy nagy átverés amúgy. Ugyanolyan SIM kártyás mobilnet, mint az összes többi. Én megvenném a helyedben a létező legolcsóbb Androidos telefont (akár használtat is pár ezerért), beletenném a SIM kártyát. Az Android meg tudja osztani a mobilnetet WiFi-n, amire a többi eszközödről rá tudsz csatlakozni.


Persze a WiFi netmegosztás valamiért zabálja az akksit. Veszel mellé még egy power bank-ot és az is le van tudva. Oké, kókány megoldásnak tűnhet, de:

1) olcsóbb

2) nincs megkötve a kezed, hogy milyen mobilnetet vegyél

3) a beállítások jobban testreszabhatók

2016. aug. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
5: Jól írod. Minek egyetalán a SIM kártya a vodás zsebwifibe? Router. A routerbe sem kell SIM, én úgy tudom. (lehet, hogy rosszul tudom, de senki sem e tudással született.)
2016. aug. 30. 20:17
 6/10 anonim ***** válasza:

"Minek egyetalán a SIM kártya a vodás zsebwifibe?"

Mert nem a postás hordja bele a netet.

Csupán azért.

2016. aug. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, hogy megtalálja a műhold. Értem!
2016. aug. 30. 20:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd, internet háromféleképp jöhet hozzád.

1) Hagyományosan réz vagy optikai kábelen.

2) Mobil hálózaton keresztül (ezt hívjuk mobilinternetnek).

3) Rádióhullámú sugárzással. Ehhez viszont egy jól beállított parabola antenna kell.


Gondolom, nem akarsz egy nagy tekercs rézkábelt vagy egy méretes parabola antennát magaddal hurcolni, ha mész valahová. Így a zsebwifihez nem marad más, mint a mobilinternet. Amúgy meg fogsz lepődni, azok a zsebwifi routerek ugyanúgy Android operációs rendszert használnak, csak jóval drágábban el tudják adni neked, ráadásul kényük-kedvük szerint korlátozhatják a beállítási lehetőségeket és a vele használható mobilinternet-előfizetéseket. Ezért írtam a #5-ös hozzászólásomban azt, hogy értelmetlen ezért fizetni.


De te tudod. Ha van sok pénzed...

2016. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja! És még annyit, hogy router BÁRMI lehet. A forgalomirányítást nem hardver, hanem szoftver végzi. Ugyanúgy beállíthatsz otthonra egy asztali számítógépet, egy Androidos eszközt, bármit, csak annyi a feltétele a dolognak, hogy ez a forgalomirányító szoftver legyen meg rajta. Tehát nem kell ezt a router-dolgot egy nagy fekete mágiaként kezelni, hogy router márpedig csak ez lehet és semmi más nem.
2016. aug. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 75%-os! Ment a zöld!
2016. aug. 30. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!