Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a kollégiumi...

Hogyan tudnék a kollégiumi szobámba forrasztani, ha van füstérzékelő?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy magánkollégiumban lakok, és szeretek forrasztani, robotokat összerakni, viszont most költöztem csak be a kollégiumba, és nem tudom, hogy tudnám folytatni a munkáimat.


Van valami ötletetek, hogyan tudnék forrasztani, anélkül, hogy bekapcsolna a tűzjelző?

Nem akarom kipróbálni, hogy a forrasztástól bekapcsol-e, mert 10000Ft-os büntetést kell fizetnie annak, aki véletlenül bekapcsolja.

Biztos megoldásra van szükségem.


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. szept. 6. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Házirend nem tiltja eleve az ilyen irányú tevékenységet? Főleg hogy füsttel jár. Az csak egy dolog hogy megbüntetnek, de ki is raknak onnan hamar (még füst nélkül is lehet, ha megtudják).
2016. szept. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mar miert lenne tiltott a forrasztas? Hova jut ez a vilag, 100 ev mulva tiltva lesz a tanulas is az iskolaban!
2016. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

nem tudhatja senki, és egy kollégiumnak sem joga sem kapacitása kivizsgálni hogy valaki hozzáértően kezeli a forrasztópákát vagy forrasztópisztolyt, márpedig avatatlan kezekben igencsak könnyen lehet baleset és tűzveszélyes... ezért is tiltják, szóval jogosan. Értem én hogy értesz hozzá de ők ezt nem tudhatják és ha mégis bármi bajt okoznál az az ő felelősségük amit nem vállalnak. Nem mellesleg ha neked megengedik még netán az amatőrök is nekiállnak forrasztgatni és kész is a baj. Alapból ha koliban sérülnek meg, megégetik magukat stb akkor az a koli vezetőinek vagy épp az aktuális felügyelőnek a sara lesz ha tetszik ha nem.


A szabályokat sajnos vagy nem sajnos de neked is be kell tartanod, ez így működik. Ha nagyon nem tudod elviselni a rendszert akkor fogd magad mellé pár haverod vagy koli-társad és egy kis pluszköltségen már bérelhettek páran egy lakást is ahol senki nem fogja megszabni neked mit és mikor csinálhatsz.

2016. szept. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 Ez igy ahogy van hulyeseg, a forrasztopaka egyaltalan nem veszelyes. Mondom, 50 ev mulva hulye lesz mindenki.
2016. szept. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Persze, miért is lenne veszélyes egy 150-250+ Celsius-fokos dolog ami műanyagot olvaszthat vagy szövetet gyújthat be, szőnyeget éget ki, faparkettát kormozhat, égési sérülést okozhat stb. :)


Avatott kézben nem veszélyes ebben egyetértünk,

DE avatatlan kézben viszont pont annyira mint gyufa a gyerek kezében.


Persze ha te szívesen beengednél egy ismeretlent a lakásodba a tudásáról és hozzáértéséről mit sem tudván hogy te nem felügyeled és nem szólsz bele ő csak forrasztgasson picit kedve szerint, hát tedd,

de nem mindenki vállalná ezt be. :)


am. korábban még 100 év volt, következő hozzászólásban már jövőre hülye esz mindenki ha a kérdezőnek nem engedik a koliban a forrasztást? :)


Nem vitatom én, biztosan sok szakértelmed akad a területen de ne legyünk naivak kéremszépen...

2016. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tény, hogy lehet veszélyes a forrasztás. Megégeted magad, leejted a pálkát, és kiolvad a szőnyeg, stb ..., viszont egy papírlapot se olyan könnyű meggyújtani csak pálkával, nyílt láng használata nélkül, tehát a tűzveszély nem jelentős.


A kollégium vezetője azt mondta, hogy lehet forrasztani, ha nem kapcsol be a tűzjelző.

Ezért arra kérdezek rá, hogy hogyan tudok úgy forrasztani, hogy a füst ne jusson el az érzékelőhöz?

2016. szept. 7. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Kinyitod az ablakot és a kisasztalt oda tolod alája, ott cinezel.
2016. szept. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

az ablakban ötlet nem rossz, bár télen nem túl csábító.


Igazából úgy gondolom vagy elég kreatív ha már pákával szórakozol egy ideje meg robotokat építesz, dobj össze egy házi füstelszívót, 1-4 venti kell ami kihúzza, bemeneti meg egy kimeneti nyílás. Kimeneti nyílásnál meg vagy egy szűrő ami semlegesít (pl. viz) vagy kivezetni valamilyen formában az ablakon.


Hagyom hogy agyalj rajta, de a neten is találsz angol nyelvű leírást, nem pont ilyet mert ezt én már továbbgondoltam, de hasonlót. Sok sikert, írd meg mire jutottál.

2016. szept. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!