Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék vásárolni napelemes...

Fikasszó kérdése:

Szeretnék vásárolni napelemes töltőt, de nem tudom, hogy van e értelme. Túrázáshoz kellene, többnyire elemek töltésére. Ha valaki használt már ilyet, adhatna tanácsot?

Figyelt kérdés
Hány MAhat erdemes venni?Mennyi az élettartalmuk?Elég sok a kinai,hogy azok mennyire megbízhatók?stb

2016. szept. 6. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Túrázáshoz powerbankot vigyél.
2016. szept. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1#: nem telefont akar tölteni, hanem elemeket
2016. szept. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az egyáltalán nem kizáró ok.

Elemet is tölthet.

2016. szept. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor ezzel az erővel vigyen pótelemet :D powerbank is lemerül, azt akkor mivel töltse? másik powerbankkal? a Nap meg viszont soha nem merül ki, vagyis nem soha, de nem egyhamar
2016. szept. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne velem kötözködj, én a kérdezőnek ajánlottam, nem neked. Te azt viszel amit akarsz.

A kérdező nem kempingezést hanem túrázást említett. Egy napelemes töltő hogy két normális kapacitású akkut felnyomjon, kell egy nap hozzá, plusz napsütés. Plusz az hogy érje is az a napsütés.

Menet közben ez nehezen megoldható. Így azt kockáztatja hogy energia nélkül marad.

Gondolom megvan a saját oka hogy miért nem visz magával egy valag szárazelemet.

Szóval egy combosabb powerbank garantáltan tölt akkor is ha nem süt a nap vagy esik vagy bármi. Egy 40-50 Wh bank egy hétig el tujda töltögetni 2 ceruza akkut akkor is ha fák özött megy árnyékban. Vihet kettőt is. Még mindig kisebb helyet foglal és könnyebb vele bánni mint a napelemessel.

A napelemes arra jó ha a Balcsin nyaralsz, kidobod a partra reggel és estére feltölt.

2016. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A napelemes töltő semmire sem jó. Én már sokat kipróbáltam: az erkélyen egész nap kint volt a napon, mire valamennyit töltött.
2016. szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó a napelemes töltő, csak okosan kell vásárolni.

A powerbank + napelem egy rakás kaka.

Az aksinak nem jó ha forrósodik a napon és akkora napelem meg semmire sem jó. :)

Kell egy (5-)10 W-os (de inkább 20W-os) napelem és valami vezérlő elektronika.

Ez lehet valami drága bolti izé, de lehet egy kínai kapcsolóüzemű szabályzó is.

Nekem egy 20W-is napelem nyáron kb. 12W-ot tud maximum.

Szóval lazán kettővel lehet osztani a max. teljesítményt.

Amúgy nekem egy mobilt kb. 2,5-3 óra alatt tölt fel egy ilyet. (Erős napsütésben.) A gyári töltő is kb. ennyit tud.

Télen ez az érték: 3,5-5 óra.

2016. okt. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!