Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Számítógép tápegység használha...

Feketeruhasember kérdése:

Számítógép tápegység használható külön elektromos kütyühöz? 12-os autós töltője van, de egyéb okok miatt nem tudom rendeltetésszerűen használni, ha rákötöm a gép tápegységére azzal ugyanúgy tölti?

Figyelt kérdés
2016. szept. 10. 20:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nincs mi vesszen, nem drága eszközökről és gépről van szó, a lakást nem gyújtom fel(nincs éghető anyag garázsban van).
2016. szept. 10. 20:40
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyéb eszközöm nincsen. Adapter stb. És venni sem szeretnék, ha így menne ideiglenesen amíg az igo-val varázsolok, mivel belső akksija szar, de bekapcsolva kell lennie
2016. szept. 10. 20:42
 3/13 anonim ***** válasza:

nem, mivel az amper nem egyforma. több mint való.. tudni kellene, hogy a gyári kütyü mennyivel tölt amper, és a táp melyik kivezetése adja le ugyanazt az ampert.


ha megegyezik, akkor használható, ha nem, akkor nem használható. túl kevés amperrel sokáig fogja tölteni, túl sokkal meg megsüti az aksit.

2016. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehet félreérted. Az egész töltőegység be lesz kötve, az fog belőle 5V-ot csinálni. Egyébként én úgy tudom hogy minden eszköznél a feszéltség számít és túl gyorsan nem tudja tölteni, mert annyit vesz csak fel amennyi kell neki. Pl telefontöltő is valamelyik csak 750 mA egy másik meg 2A csak mindkettő 5V és azokat is nyugodtan lehet oda vissza használni, nem teszi tönkre, de egy nagyobb akksi lassabban töltődik fel ha kis áramerősségű töltőt használunk pl tablet lasabban tölt egy normál telefon töltőtől. A másik még ami számíthat hogy egyenáram vagy váltakozó áramról van e szó. A sz.gép tápegysége is egyenáramot "csinál" az akksiba is az van. Akkor működhet amit szeretnék nem? Javítson ki valaki ha rosszul tudok valamit. Nem vagyok benne biztos ezért kérdezem.
2016. szept. 10. 21:02
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként a táp természetesen elég sok ampert képes leadni 12V-on 28 Amper. Nem noname.
2016. szept. 10. 21:04
 6/13 A kérdező kommentje:
Na jó ennek írt a Szent Dávid. Az autóban sem működik valamiért. Gépen még nem volt. Mehet simán a táp 5V-os molexba?
2016. szept. 10. 21:16
 7/13 anonim ***** válasza:
A PC táp 12 V os ága természetesen jó 12 V os akku töltésére. De a gk akkuhoz több kell, mint 12 V. A táp pedig csak annyit ad le, mivel stabil táp. Töltéshez ugyanis valamivel magasabb fesz kell, mint a töltendő akkué. Különben a táp sok mindenhez használható, ha kiveszed a PC ből.
2016. szept. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bocs 5 V kell neki és nem akksi hanem egy gps-ről van szó. Akksi ki van belőle véve így ment kocsiban is évek óta amíg most tönkre nem ment a töltője. Tehát "simán" csak áram kéne neki. Ráköthetem a test és 5V(piros vezetékére a tápnak?
2016. szept. 10. 21:30
 9/13 anonim ***** válasza:
Rá.
2016. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Illetve persze hogy rá de hogy nem lesz a gond hogy "túl sok ampert kap" mint ahogyan az előző válaszoló fejtegette.
2016. szept. 10. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!