Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik drone lenne a legjobb...

Melyik drone lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam, hogy mi lenne a legjobb döntés, de sajnos fogalmam sincs. Az eredeti ötlet az volt, hogy rendelek alkatrészeket és összerakok egyet saját magamnak, ami minden igényemnek megfelel.

Ezzel több gond is van: Egy 8 csatornás távirányító nagyon drága, ezen kívül mindenképp DJI Naza lite flight controllert (vagy hasonló tudású) szerettem volna, de itthon hivatalosan nem forgalmazza a DJI, viszonteladótól pedig közel dupla áron van, ráadásul a külföldről rendelt alkatrészek egy jó részére még ÁFÁ-t is kellene fizetni, és végül semmivel nem lenne olcsóbb, vagy jobb, mint egy RTF modell.

Néztem a Phantom 2-t is, de itthon csak a zenmuse gimbal-lal együtt találtam, ami nekem felesleges.

Amit még néztem ezeken kívül:

Parrot bebop (/2) Skycontroller nélkül (esetleg ha találnék akkor használt skycontroller-rel).

Quanum Nova (Pro vagy lite) a hobbykingről, EU raktárról. Természetesen a teljes készlet.

Továbbá nézegettem még a DJI Phantom 3 standard-et is. (esetleg használtan, vagy ha találok jó áron újat)


Szerintetek mi lenne a legjobb? További ötleteket is adhattok, ha ismertek olyat, ami jó minőségű, használható, és jó a kamerája/elbír egy SJ4000+gimbal párost.



2016. szept. 11. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

GoPro Karma


[link]


a legjobb amit eddig lattam

2016. szept. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még meg sem jelent a GoPro Karma, márist lepofozta a Dji Mavic Pro. :D Figyelj, megvárod hogy lemenjen az ára (ez így megy dji-éknál) aztán veszel egyet újonnan. 4K kamera, 5m/s emelkedés, 3m/s süllyedés, 65km/h, 5000m max magasság. Ennél jobban az életben nem találsz ennyiért ilyen méretben.
2016. szept. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyébként igazad van :D Komoly volt, hogy nagy hír, befutott a gopro drón, nagyon jó, meg minden, utána jött a mavic pro és vége is volt.. :)

#1 egyébként nekem is tetszik a gopro de nincs hozzá kamerám (sj 4000 az egyetlen sportkamerám), és összesen nagyjából 150000 forintom van rá, és az kamera nélkül is közel a duplája.

Mondjuk mikor kiírtam a kérdést még nem volt piacon a mavic. Az alapból 200000 körül van, tehát ha esetleg esik majd az ára, akkor tényleg az lenne a legjobb.

Köszi a válaszotokat, várok, hátha kicsit olcsóbb lesz a dji.

2016. szept. 30. 12:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajna 370 körül láttam hivatalos Magyar dji forgalmazónál. 2 voltam
2016. szept. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, azóta néztem én is...

Pedig nem ezt mondták a bejelentéskor....

De ez csak a magyar ára, bár kötve hiszem, hogy bármikor meg lehet majd szerezni annyiért amennyit nekem még megér....

2016. szept. 30. 17:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor már én is pályáznék mindenképp egyre. Sokkal hordozhatóbb, mint a Karma, mert nem állnak ki a propok és nem attól kell fsni, hogy melyik törik le :D
2016. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én házilag épült koptert javasolnék. Az X525 váz + DJI 2212/980kv motor+ Simonk 30A ESC + Tarot ZYX-M vezérlő. Gimbalnak aliexpressről lehet venni 40 dollár körül alumínium gimbalokat 2 tengelyesek mind. Ha megfelel. És erre tudsz rakni kamerát. Talpnak egy DJI talpat használok, az kb 4000 volt. (Szintén alitól). 5000mah 3 cellás lipo kell neki, kb 10 percet repül vele. Akku+töltő további 10 ezer. Távnak nekem egy 40MHz Graupner van. Az 1m antenna miatt picit fura vele repülni, de meg lehet szokni. A váz további előnye, hogy ha zuhan, és törne valami, akkor bármelyik bádogosnál lehet vágatni alu lemezt/zártszelvényt, és kb 1 óra alatt javítható a gép. A felsoroltak összesen kb 90 ezerbe kerülnek.
2016. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Annyi, h én egyelőre egy CC3D vezérlőt használok, ez nem GPS-es... De engem nem zavar... Olcsóbb, sokkal... 3k ba került. A gps-es vezérlők 20k körül kezdődnek.

2016. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!! :D

Hát én mindenképp GPS-es controllert szeretnék, mivel aggódom, hogy szem elől veszítem a gépet, meg a GPS lehetővé teszi egy jobb OSD beépítését ami szintén sokat segítene a repülésben. Tudom, hogy sajnos elég drága, bár most találtam DJI naza lite-ot, az USA-ból, 25-ért még épp talán vállalható.

Igen van kamerám, egy SJ4000, találtam is hozzá egy szimpatikus gimbalt, szóval azzal nem lesz gond.

Te a 40Mhz távval mekkora hatótávolságot tudsz elérni?

És hány csatornát kezel?

2016. okt. 2. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!