Power Bank probléma?

Figyelt kérdés
Vettem egy GP márkájú battery experts 3000mAh-es külső töltőt. feltöltöttem, jelezte, hogy maxon van mégis csak 40%-ot tölt a telefonomon és lemerül utána. Korábban nem volt nekem még ehhez hasonló külső akkumulátorom szóval a kérdésem az, hogy normális e ez? Nekem nagyon kevésnek tűnik. Media Marktban vettem 2 db-ot a másikat még csak 1x használtam arról véleményt nem igazán tudok írni. Más is járt már így? Visszavigyem?

2016. szept. 12. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet bután gondolkodom de az áram sokszor úgy működik mint a víz.Szóval ha egy 3literes üres edényt összekötsz egy 3 liter vízzel telivel egy szintben csővel ,akkor 1.5 liter átmegy a többi ott marad a másikban. Lehet itt is ez van,nem tud átmenni az összes áram,csak akkor ha újra lemerül a telód.
2016. szept. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pár töltés/merítés ciklus után javulni szoktak az akkuk. Gyepáld meg és meglátod.
2016. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Lehet itt is ez van"

Nem, itt egyáltalán nem ez van.

Van egy 3,7V-os cella a töltőben, a telefonnak pedig 5V kell. A te elved szerint a telefon töltené a powerbankot.


A powerbankban van egy step up DC-DC converter ami megoldja ezt a problémát. Kb úgy, mintha az üvegedben elkezdene pancsolni és hullámokat verni, így a vízszint magasabbra kerül, amitől "átfolyik" ami egyébként nem menne.

2016. szept. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért a powerbankban nem 5volt van?Az van ráírva ezekre hogy 5v /1A ,2A És nincs benne egyenirányító hogy ne fordítva menjen az áram? Nem értek hozzá, csak szeretném megismerni ezeket a dolgokat.
2016. szept. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Miért a powerbankban nem 5volt van?"

Igen is, nem is...

Ami áram(feszültségforrás) van benne, az egy 18650 típusú

Li-Ion akkumulátor.

Ennek feszültsége 3.7-4,1V töltöttségtől függően.

Egy szabványos USB viszont 5V-ot ad, minden készülék 5V-ról töltődik.

Ezért van benne egy áramkör (mint írták), ami a 3,7-ből csinál 5V-ot.

Na de ezt nem ingyen teszi, van hatásfoka is, 75-80%.

Így a 3000mAh 3,7V-on 11100Wh (wattóra).

Ugyanez 5V-ra átszámítva már csak 2220 mAh, a hatásfokot is beszámolva (2220/0,8) 1776mAh..

Így lesz a 3000-ből 1776.. És ez még jóindulatú számolás!

Mert ők így számolnak!

2016. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hiba: a 11100Wh (jó is lenne!) az csak mWh! (11,1Wh)
2016. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!