Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom azt megoldani,...

Hogyan tudom azt megoldani, hogy modem 👉🏼 router 👉🏼 router?

Figyelt kérdés
Vagyis azt szeretnem tudni, hogy hogyan tudom megoldani hogy a második router is ugyanúgy ossza a netet mint az első es hogy miket kell bealitani
2016. szept. 13. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Pl úgy, hogy első router egy LAN portját összekötöd a második router WAN portjával, és internetkapcsolathoz DHCP-t állítasz be.
2016. szept. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:
Az első rputer LAN portját összekötöd a második router LAN portjával és a DHCP-t a másodikon TILTOD!
2016. szept. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat.
2016. szept. 13. 19:05
 4/7 Zzzoli ***** válasza:

Nálam a gyakorlatban a lan-lan összekötés úgy jött össze, hogy a második routerben a wan-t is tiltottam. A második router egy TP-link 1043ND, DD-WRT firmware-el.

Természetesen a második router ip jét is arrébb kell tenni, és átjárónak az első routert kell megadni ebben az esetben.

Tehát ha a második router 192.168.1.2. és az első meg a 192.168.1.1, akkor a másodikban átjárónak meg kell adni az elsőt.

2016. szept. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szirty ***** válasza:

"Tehát ha a második router 192.168.1.2. és az első meg a 192.168.1.1, akkor a másodikban átjárónak meg kell adni az elsőt."


LAN-LAN esetén nem kell átjárót megadni és az IP címe is közömbös (csak annyiban nem hogy ne ütközzön más eszközével) mivel ilyenkor egyszerűen switch-ként működik.

2016. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Zzzoli ***** válasza:

Persze én értem hogy mit írsz, meg azt is hogy mi az elmélet!

Csak amikor felépítettem a hálózatot, addig nem lett jó, amíg ezeket meg nem csináltam vele, ez csak ennyi.

Mindkét routeren dd-wrt van, az első egy wdr3600, remélem már nem sokáig, mert rendeltem egy c9 AC1900-asat, habár lehet egy Asus jobb lett volna.

2016. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zzzoli ***** válasza:

Egyébként a gateway-t azért adtam meg, mert ugyanis a dd nek kellett hogy kitöltsem a mezőt és nyilván az 1.2 nem volt jó hisz nem ő az átjáró.

Egyébként nekem a lan-lan kapcsolatot két db Nanostation M5 valósítja meg.

2016. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!