Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem müködik a tesla tekercsem....

Hacker1898 kérdése:

Nem müködik a tesla tekercsem. Több info lent! "? "

Figyelt kérdés
zvs vezérelt tesla tekercset készítettem (1700 tekerlés 0.15mm huzalból secondarynak és primarynak 20 tekerés 0.5-ös hangfal kábelből a secondary-ra tekerve(nincs rés) zvs egy sorkimenőt vezérel majd egy 0.5l-es zöld sörösüvegre rátekertem alufoliát és benne sós víz van (<-- kondenzátor) és utána egy szikraköz 3mm.. a kimeneten csak kb 3-5mm-es szikra van ha oda rakom a csavar húzót vagy valamit... ha a neont közel rakom világít. (már probálkoztam a sorkimenőnél és a tesla tekercsnél és megfordítani a bekötést és ugyan ez vagy rosszab) mi a baj? kéne rés a két tekercs között? több / kevesebb kondenzátor?

2016. szept. 13. 19:14
 1/1 anonim válasza:
A szekunder ugye le van földelve? És lehet hogy a házi kondenzátorral lesz gond. Esetleg a vezetékeknek a vastagság aránya nem megfelelő. Én is próbáltam tesla tekercset csinálni de nekem sem jött össze. 14/f
2017. jan. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!