Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi a teendő az...

Ilyen esetben mi a teendő az akkumulátortöltővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van egy Deca Mach 119 hagyományos akkumulátortöltőm. A leírás szerint és a töltőn lévő felirat szerint is 12 V-ot tud tölteni gyors és normál töltésben. A probléma az, hogy valójában a normál állás 6 V-ot a maximum állás 12 V-al tölt (utólag megmértem). Én normál állásban töltöttem a 12 V-os robogó akkumulátort vele és valószínűleg tönkre is ment az aksi. Ha jól gondolom, hogy a gyártó hibája, akkor reklamálhatok?

2016. szept. 18. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem max. az általános iskolába mehetsz vissza reklamálni hogy amikor fizika órán az ablakon bámultál kifelé, miért nem kaptál egy nyakast.

[link]

Persze ha megmondod hogy egy 12V-os akkut hogy lehet 6V-al tönkretenni, azért különdíj jár, főleg olyan töltővel amin nincs 6V.

Lehet hogy 6 amperre gondoltál, de nem azt írtad.

És a töltőre is rá van írva, a doksiban is ott van, hogy 10 amperórától használható fölfelé.

A motor akkud mekkora?

[link]

Van ugyan 6 voltos változata, de az egy másik modell.

Valamit nagyon benéztél, és az nem a gyártó hibája.

[link]

Ha nem olvastad el a használati utasítást, az a te gondod.

Ha elolvastad és abban javasolták hogy motorakkut tölts vele, nos akkor már reklamálhatsz.

Ha van rajta motor szimbólum, az nem azt jelenti hogy 6 volttal tud tölteni:

[link]

Hanem azt, hogy akár 10V-os 10Ah-ás akkut már tud kezelni.

Ilyen kell neked:

[link]

Automata, felismeri mit teszel rá, nem engedi fordított polaritással tölteni, kikapcsol ha gond van, kikapcssol ha kész van.

Egy akku ára nagyjából.

2016. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elírtam: "akár 10V-os" helyett akár 12V-os
2016. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elolvastam a leírást előtte és éppen ez a problémám, hogy ez a termék elviekben 12 voltos feszültséggel tölt, az enyém viszont Min. állásban 6 V-al tölt: (megmértem multiméterrel). Én úgy gondolom Min állásban is 12 Voltnak kéne lenni a feszültségnek, csak kisebb árammal, de itt nem így van.
2016. szept. 19. 15:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor jó hírem van, nem ment tönkre az akkumulátor.

Ha a töltő blokkja megvan és garanciális, akkor tudod mi a teendő, egyébként hideg víz.

2016. szept. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!