Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a szobában...

Miért van az hogy a szobában egyik fajta led égő villog másik pedig nem?

Figyelt kérdés

Ugyanezt tapasztalom a kompakt fénycsővel is.

Épp ma vettem a boltba és amikor megláttam hogy ez nem villog egyből visszarohantam és vettem még néhányat.


A kapcsolón van egy kis helyzetjekző lámpácska, azt mondják azért villog. De akkor miért nem villog az összes led és kompakt égő?


Most is szeretnék venni a konyhába 5 db e14-es 4w-os LED égőt, de nem tudom hogy melyikkel fog villogni és melyikkel nem.


Mitől függ ez, illetve van valami az égők paramétereiben ami ezt elárulja?


2016. szept. 23. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

"A kapcsolón van egy kis helyzetjekző lámpácska, azt mondják azért villog. "

Jól mondják.

Cserélj kapcsolót és el van felejtve a dolog.

2016. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szirty ***** válasza:

Szerintem elfelejtetted leírni a kérdésbe, hogy akkor villog, amikor kikapcsolod és nem akkor, amikor bekapcsolod.

Nagyon nem mindegy! :)


A LED-es fényforrásokra inkább az a jellemző, hogy ilyenkor nem villog, hanem nagyon halványan világít (teljes sötétben jól látható). Azok viselkednek így, amelyikben olcsó tápegység van, RC taggal ejtik a feszültséget.

Amelyikben komolyabb elektronikus (kapcsoló üzemű) áramgenerátoros tápegység van, az meg villog.


A jelenséget a kapcsolóban (azzal párhuzamos kapcsolásba bekötött) élvilágító glimm lámpán átszivárgó áram okozza.

Ez szép lassan (néhány másodperc alatt) feltölti a fényforrás tápegységében lévő primer szűrőkondenzátort. AMikor a feszültség eléri a működéshez szükséges szintet, a tápegység "beindul" és a fényforrás világítani kezd, de ennek fenntartásához a glimmen átszivárgó áram kevés, és a puffer azonnal kimerül, így kialszik. Tehát csak villan egyet néhány másodpercenként.


Ahogy előttem írták ki kell cserélni a kapcsolót nem világítósra (bár egyszerűbb abból kivenni a glimmet).

De ez sem mindig szünteti meg a problémát, néhány esetben a falban párhuzamosan futó vezetékeken is össze tud szedni annyi energiát hogy villogjon...

A foglalattal párhuzamos néhány száz nF-os kondenzátorral lehet esetleg söntölni ezt a "parazita" feszültséget.

2016. szept. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Így már teljesen világos, köszönöm a részletes leírást :)



(és igen, természetesen a kikapcsolt állapotban való villogásra gondoltam)

2016. szept. 24. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!