Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy tanya megvilágítására...

Egy tanya megvilágítására melyik volna jobb? 150W-os nátrium lámpa vagy 250W-os higanygőz lámpa?

Figyelt kérdés

2016. szept. 25. 13:35
 1/5 ede1219 ***** válasza:
100%
30 W-os LED.
2016. szept. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
68%
A nátrium! Hatékonyabb a LED-nél és a higanygőznél.
2016. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is néztem, hogy a nátriumnak erősebb a fényereje.

Van már egy meglévő lámpatestem, de abban 36W-os kompakt fénycső van, és hát annak kicsi a fényereje.

Ezt a lámpatest: [link]


Kiszerelném belőle a fénycsövet, az előtét és E40-es foglalattal és a hozzá való előtéttel, gyújtóval beleszerelném a nátrium lámpát.


A belseje ilyen, csak az enyémben 1 fénycső van: [link]


Szerintetek megoldató lenne ebben a lámpatestben?

2016. szept. 25. 14:25
 4/5 Szirty ***** válasza:
39%
Elég kevésnek tűnik a hely (mélység), de ha belefér és sikerül korrekt módon beszerelni, akkor működhet a dolog.
2016. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Belefér minden, van akkora hely benne. Remélem a plexi búra is bírni fogja a hőt. (ha nem akkor max. búra nélkül lesz) Kb. mekkora hőt termel ha egész éjjel világít?
2016. szept. 25. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!