Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Infrás hősugárzó elé mit...

Infrás hősugárzó elé mit tegyek ha biztonságosan szeretném üzemeltetni?

Figyelt kérdés
Ugyanis időzítővel használnám és akkor is menne mikor nem vagyok ott.

2016. szept. 26. 09:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Igen. Ezzel együtt is a motorok védelmére való (a kismegszakító a vezeték védelmét szolgálja). Arra van kitalálva."

A hősugárzó sem vezeték. :)

A kismegszakítók a túlterhelési tartományban egyformán működnek. Ott tehát a kismegszakító a motor védelmét sem látja el.

"Véleményem szerint a kioldási jelleggörbéje is más"

Miként én ezt már leírtam. Valamivel lustább, de pontosabban beállítható.

"Mechanikai kialakításában, jelleggörbéjében, fizikai méreteiben, névleges áramban eltér."

Valóban más a dobozának a formája. :D

Névleges áramban meg jobb, mint írtam. :)

A többit akár hagyhatjuk is. :D De leírom világosabban:


A motorvédő abban speciális, hogy a szokásos túlterhelésvédelemre alkalmas készülékek nem képesek a motort megvédeni, mivel nem elég finom a beállítási tartományuk - ha a szabványos kismegszakító sor szerinti legkevésbé nagyobb darab berakását lehet egyáltalán beállítási tartománynak hívni. Ha tehát a kérdező úgy véli, hogy a készülék legkisebb, szokásos üzemállapotától eltérésére védelem kapcsoljon ki, akkor az elektronikus védelmek alkalmazásától eltekintve a motorvédő bizony nagyobb biztonságot ad, mint a kismegszakító. Gondolom, nem felejtettük el, hogy ez a túlterhelési tartomány, zárlatvédelemre kell még a kismegszakító.


A kismegszakító 1,45 In mellett 1 órán belül kiold.

A motorvédő meg 1,5 Ibeáll mellett 2 percen belül kikapcsol.


Mondjuk nem is értem, Szirty miért emel kifogást, az ellen, hogy a zárlatvédelemre alkalmazott, úgyis berakandó kismegszakító mellé a kérdező még túlterhelésvédelemre egy érzékenyebb másik védelmet is alkalmazna.

2016. szept. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Szirty ***** válasza:

"A hősugárzó sem vezeték"


Nem az (bár ezzel is lehetne vitatkozni :)

De nem is ajánlottam hogy tegyen elé külön kismegszakítót, ahogy Te motorvédőt javasoltál.


"Mondjuk nem is értem, Szirty miért emel kifogást, az ellen, hogy a zárlatvédelemre alkalmazott, úgyis berakandó kismegszakító mellé a kérdező még túlterhelésvédelemre egy érzékenyebb másik védelmet is alkalmazna."


Nem emeltem én ilyen kifogást, a plusz védelem általában nem árt (hacsak a használat korlátozását nem vesszük ártalomnak).


Csak arra reagálgatok amit írtál.

Szerintem alapvetően egyetértünk.

2016. szept. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Még csak terv.

Van egy szállás ahol heti 1-2 napot tartózkodom. Préselt lemez falak, kb 20 légköbméter, tűzfal nincs viszont fűtetlen helyiségek veszik körül. 1,5-es vezeték megy be a szobába, azt hiszem más nincs rajta. Vezetékek falon kívül, csatornában. Nem tudom hogy mennyire terhelhető a vezeték (+ indítási).

2 veszélyes üzem lenne, az egyik mikor alszom a másik mikor nem vagyok ott. Tűzjelző van.

A terhelés miatt és mert a céget se akarom tönkretenni olajradiátor + infrás hősugárzó kombinációra gondoltam és kb 1500 wattra max 2000-re (összesen).

2016. szept. 28. 23:08
 14/14 anonim ***** válasza:

A másfeles vezeték hibátlan kötésekkel 3 kW-al terhelhető (többel is, de ez a faházas környezetben 100% biztonságos).

Infra panelt ajánlom a figyelmedbe a fűtéshez, ágy fölé fantasztikus, de falra is praktikus, igaz kiegészítő fűtésnek a legjobb.

Ha nem vagy ott, megy az olajradiátor temperálásképpen, ha ott vagy akkor benyomod az infrát is.

2016. szept. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!